Pazar, Ağustos 1
Home>>Hastalıklar>>Erkek Hastalıkları>>Yüzünüzü Şekle Sokmanın Yolları

Yüzünüzü Şekle Sokmanın Yolları

Yüz tipinize uyan doğru sakal şeklini bulun

Başlamadan önce…

Bir süre Traş makinenizi bir kenara mı bırakmayı düşünüyorsunuz? Sabırlı olmalısınız. Yakında çıkacak olan erkek bakım kitapçığı, Hey Good Looking’in, yardımcı yazarları Daniel Rouah ve danışman Jack Shamash’a göre; “İyi bir sakal, aynen kaliteli bir şarap gibi, özelliklerini yavaş yavaş geliştirir.”

Ancak haberiniz olsun, “Sakal ve bıyık sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir; o acemi çocuk gider, yerine hayatın çetin yollarından geçmiş, saçı sakalı kırlaşmış bir emektar gelir.” Ayrıca daha az güvenilir görünürsünüz.” Daily Telegraph’ın 2007 araştırmasına göre, sakallı erkekler, düzgün, traşlı rakiplerinden daha az cömert, neşeli ve şefkatli görünürler. İkinci el araba satan bir yerde işini ilerletmeyi düşünenler yüzlerinde herhangi kıl ve tüyden kaçınmalılar. Ve bir psikiyatriste görünmeliler.
Tarzan sakalı uzatmak uydurma bir moda olalı, sakalınızı doğal uzamasına bırakmak seçeneklerde yok.

Doğru tarzı keşfedin

Yüzünüzün çekiciliğini ortaya çıkaran tarzı uygulamanız önemli. Shamash ve Rouah’ın önerilerine göre; “Tombulsanız, tüm yüzünüzü kaplayan bir sakal sizi, belki biraz Noel Baba gibi, daha şişman gösterecektir.” Geniş suratlı beyler yüzü dar gösterecek keçi sakala veya dudağın hemen altından başlayan nokta sakallara yönelmeliler. “Ayrıca yaşça büyük olan erkekler, sakallarını daha düzgün ve temiz tutmalılar, düzenli olarak yıkayarak mesela…”

Beckham sakalı uzatın


Son günlerde, LA Galaxy yıldızı kalın favorileri var, sakalı çenesinin altına doğru uzanıyor ve düzgün kesilmiş ince bıyıkla beraber dudağının hemen altında minik keçi sakalı bulunuyor. Shamash ile Rouah buna “bir taşla üç kuş vur sakalı” diyorlar. “Böyle bir sakalınız olsun istiyorsanız, onu durmadan düzeltmeniz gerekir, yoksa dağınık bir çalılıktan farkınız kalmaz.”

Keçi sakalı uzatın


Yüze yayılan sakallardan rahatsız olmayanlar arasında gitgide daha çok tutulan bir çeşit olan keçi sakalı zayıf yüzleri vurgular. “Çok, çok dikkatli olun, çünkü bu sakalla Oliver Twist karakteri Fagin’e benzeyebilirsiniz.” Diyor Shamash ve Rouah. Veya David Brent’ten daha kötü görünebilirsiniz.
Keçi sakalınızı keserken, güldüğünüzde yüzünüzde oluşan çizgileri geçmemesine dikkat edin. Kural olarak, yüzünüzün diğer bölümlerini traş etmelisiniz, ancak kısa favoriler keçi sakalını iyi gösterebilir.

Bir şaheser yaratın


Baba bıyığı modelini bize tanıtan Georges Brassens’di. Kalın bir fırça ucu gibi ağzın bir kenarından başlayarak diğer kenarına kadar uzanan kalın bir bıyık türüdür. Shamash ve Rouah’a göre; “ Bazı erkekler bıyıklarını yanlardan küt keserler.” Erkeklerin imaj uzmanı Carmello Guastella ise dudaklarınıza kadar inen bıyıkları şekle sokmak için makas kullanmanızı öneriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir