Perşembe, Kasım 25
Home>>Güzellik - Bakım>>Yüzünüzdeki Problemler İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Yöntemler
Güzellik - BakımHastalıklarTedaviler

Yüzünüzdeki Problemler İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Yöntemler

Yüzünüzdeki Problemler İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Yöntemler

Bir kişinin görünüşü çok önemlidir – yeni biriyle tanıştığımızda dikkat ettiğimiz ilk şey. Ama çoğumuzun yüz kusuru var. Birçok insan yüzlerindeki ciltle ilgili çeşitli problemlerden muzdariptir. Bazen beslenme ve yaşam tarzınızı değiştirmek yeterlidir. Ama ya işe yaramıyorsa?

Kırışıklıklar İçin Muz ve Bal Kullanımı

Muzlar sağlık özellikleriyle bilinir. Muzlar kırışıklıkları yumuşatmak için harici olarak kullanılabilir. Bunun için muz püresi yapmalı ve bir tatlı kaşığı bal ile karıştırmalısınız. Ayrıca yoğurt veya portakal suyu da ekleyebilirsiniz. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Daha sonra su ile durulayın ve nemlendirici bir krem ​​kullanın.

Kaşıntılar İçin Diş Macunu

Dişlerinizi temizlemenin yanı sıra diş macunu kaşıntılarınız için de uygundur. Kaşıntılarınız için diş macunu kullanmadan önce, reaksiyonunuzu kontrol etmek daha iyidir. Sağlıklı bir cilt bölgesine biraz macun sürün ve biraz bekleyin. Negatif reaksiyon yoksa bu yöntemi kullanabilirsiniz. Sadece cildinize sürdüğünüzden emin olmalısınız.

Sivilceler İçin Patates

Sivilcelerden kurtulmak için patates kullanın. Patates suyunu sivilcelere uygulayın ve kuruyana kadar bırakın. Bundan sonra yüzünüzü suyla yıkayın. Bu sivilcelerin kurumasına yardımcı olacaktır.

Kuru Cilt İçin Avokado

Avokado, cilt üzerinde rahatlatıcı, hafifletici ve nemlendirici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, kuruluktan kurtulmak için harika . Avokado posasını kesin ve kremaya karıştırın. Cilde uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Bundan sonra maskeyi yıkayın.

Yağlı Cilt İçin Domates ve Şeker

Yağlı bir cildiniz varsa, bir domates, durumunun iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Domatesleri şekerle karıştırmak (1 çay kaşığı) ve cilde sürmek gerekir. Karışımı yaklaşık 5 dakika bekletin ve sonra çıkarın. Bu, cildinizin daha az yağlı olmasını sağlayacaktır.

Kaşları Kalınlaştırmak İçin Süt

Hafif kaşlarınız varsa ve kalınlaştırmak istiyorsanız süt kullanabilirsiniz. Sadece süte batırılmış bir pamuk topu ile kaşlarınızı hafifçe ovalayın. Kaşlarınızı 15 dakika sonra suyla yıkayınız.

Akneler İçin Yeşil Çay ve Limon Suyu

Yeşil çay sivilce ile mücadelede size yardımcı olacaktır. Yeşil çayı demleyin ve soğuyana kadar bekleyin. Bir pamuk topunu bu çaya batırıp yüzünüze sürün. Cildiniz çayı emdikten sonra, cildinizi yıkayın. Sivilce izleri varsa, limon suyu kullanabilirsiniz. Limon suyunu su ile seyreltin ve yara izlerini nemlendirin. 15 dakika bekletin ve karışımı çıkardıktan sonra cildi nemlendirin. Derin yaralarınız varsa doktora danışın.

Büyük Gözenekler İçin Elma Sirkesi

Yüzdeki gözenekleri azaltmak için elma sirkesini kullanabilirsiniz. Su ile 1: 1 oranında karıştırın ve cilde uygulayın. 5 dakika bekletin ve yüzünü suyla durulayın. Kurumayı önlemek için nemlendirici bir krem ​​kullanın.

Gıdınızı Azaltmak İçin Sakız

İnsanların çene altı yağlarından ya da gıdı dediğimiz bölgelerden kurtulmaları için bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Sakızın kullanımı en basit olanıdır. Bir parça sakız al ve bir süre çiğneyin. Bu çene kaslarını harekete geçirir ve güçlendirir.

Göz Altı Halkaları İçin Badem Yağı

Badem yağı gözlerin altındaki koyu halkalardan kurtulmak için iyidir. Akşamları hafifçe masaj hareketlerinde gözkapağına birkaç damla uygulayın. Sabah temizliği sırasında yıkayınız.

Yüzdeki Kıllar İçin Ev Yapımı Ağda

Yüzünüzden kılları çıkarmak için özel bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bir yumurta beyazı yarım çorba kaşığı mısır nişastası ve 1 çorba kaşığı şeker ile homojen bir macun halinde karıştırın. Karışımı istenmeyen kılların olduğu bölgeye uygulayın ve yaklaşık 5 dakika bekletin. Tamamen kuruduğunda, macunu nazikçe ve hızlı bir şekilde yırtıp çıkarın. Bütün kıllar macuna yapışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir