Çarşamba, Ağustos 4
Home>>Güzellik - Bakım>>Yorgun Ciltler için Bakım Maskeleri
Güzellik - BakımMaskeler

Yorgun Ciltler için Bakım Maskeleri

Yorgun Ciltler için Bakım Maskeleri Nasıl Hazırlarız?

Cildin daha güzel ve daha parlak görünebilmesi için her zaman kendini yenilemesi ve dinlenmesi gerekmektedir. Gün içerisinde oldukça stresli bir işte çalışıyorsanız, sigara veya alkol tüketiyorsanız ve uyku problemleri yaşıyor iseniz cildiniz bu faktörlerden oldukça fazla etkilenerek yorgun düşecektir. Yorgun ciltler ilk olarak erken yaşlanmaya neden olur ve aynı zamanda parlaklığını yitirerek daha soluk bir cilt yapısına sahip olmanıza neden olur. Bu yüzden eğer cildinizin erken yaşlanmasını istemiyor iseniz aşağıda sunacağımız yorgun ciltler için bakım maskelerini düzenli olarak uygulayınız.

Yorgun Ciltler için Bakım Maskesi

Malzemeler

  • Yarım limon
  • 1 çorba kaşığı kadar badem yağı ( aktarlardan bulabilirsiniz )
  • 1 çorba kaşığı kadar taze süzülmüş bal
  • Az miktarda taze fasulye

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maskeyi hazırlar iken öncelikle az miktarda taze fasulyeyi ufak bir kap içerisinde haşlıyor ve eziyoruz. Daha sonra ise diğer malzemelerimiz olan limon, badem yağı ve balımızı da bu haşlanmış fasulye içerisine katarak karıştırıyoruz. Karışımı hazırladıktan sonra bir süre dinlenmesini sağlayıp cildimize uyguluyoruz ve yarım saat kadar bekletiyoruz. Bu maskeyi haftada en fazla 2 kez ve birkaç gün ara ile uygulayınız.

 

Yorgun Ciltler için Nane ile Cilt Maskesi

 

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı kadar nane
  • 1 bardak kadar su
  • 1 tatlı kaşığı içerisinde nemlendirici krem

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Öncelikle derin bir kap içerisinde kısık ateşte bir bardak suyu kaynatıp içerisine nanemizi ilave ediyoruz. Yaklaşık olarak 8-10 dakika içerisinde demlenmesini bekledikten sonra a tatlı kaşığı kadar nemlendirici kremi de ilave ediyoruz. Hazırladığınız bu karışımı gözlerinizi kapatacak şekilde koruduktan sonra cildinize uygulayın ve ortalama 15 dakika bekledikten sonra sadece soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 kez uygulamanız önerilir.

Yorgun Ciltler için Bakım Kürü

Malzemeler

  • 1 tane şişe maden suyu
  • 1 tane sert limon
  • 3 4 tatlı kaşığı bebe yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Marketten alacağınız maden suyunu bir kap içerisine boşaltıp daha sonra sert limonunuzu da içerisine sıkın. Daha sonra bebe yağını da ilave ederek daha önceden boşalttığınız bir sprey kutusuna boşaltın. Bu spreyi daha sonra iki günde bir eşit miktarda tüm cildinize uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir