Pazar, Eylül 19
Home>>Faydalı Bilgiler>>Yetişkin Bayanlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Faydalı BilgilerGüzellik - BakımSağlık Haberleri

Yetişkin Bayanlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yetişkin Bayanlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yaşınız her gün ilerliyor ve vücudunuz güzelliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlıyor ise kısa süre içerisinde gerekli önlemleri almalısınız. Özellikle bayanlarda 30’lu yaşların başlangıcında ortaya çıkan kırışıklıklar önlemler alınmadığı zaman tüm vücutta rahatsız edici ve güzelliğinize gölge düşüren bir görüntü ortaya çıkartacaktır.  Bizde sagliklibilgim.com olarak özellikle 30’lu yaşlarda bayanların cilt bakımında nelere dikkat etmesi gerektiğini ve nasıl bir bakım uygulaması yapmaları gerektiği konusunda bilgiler aktarmak istiyoruz.

Cilt Nasıl Temizlenmelidir ?

İnsan derisi her ne kadar kalın ve sert görünse de oldukça hassas ve ince bir yapıya sahiptir. Özellikle 30lu yaşlara gelen bayanlar cildini temizlemek için her gün 2 kez pamuk ve parmakların yardımı ile cilt türüne uygun temizleyiciler ile citlerini  temizlemelidir. Cildizi temizler iken özellikle keseleme ve abrazyon gibi cildi tahriş edecek olan uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Cildinizi temizler iken temizleyicinizi pamuğa sürdükten sonra parmaklarınız ile hafif hafif masaj yaparak temizlemeniz uygun temizleme biçimidir.

Hangi Kremler Kullanılmalıdır ?

Yaşınız ilerledikçe kullanacağınız bakım malzemelerinizin türü ve içeriği değişecektir. Özellikle cilt bakımı için kullanmakta olduğunuz kremlerinizi her yaş grubuna özel olarak hazırlanan doğal ürünlerden seçmelisiniz. Kreminizi sadece nemlendirici olarak kullanacak iseniz sadece cildinizin kuru olan bölgelerine sürmeli ve diğer bölgelerden uzak tutmalısınız.

30lu yaşlarda bayanlar için önerilen kremler arasında mümkünse evde kendiniz doğal ve sağlıklı bitkiler ile hazırlayacağınız yağsız kremlerdir. Eğer mümkün değil ise kozmetik mağazalarından en az yağ oranına sahip kremleri tercih etmelisiniz.

Nasıl Beslenilmelidir ?

Yaşınız ilerledikçe hayatınızın tüm şartları size ve cildinize zarar vermeye başlayacaktır. Bu noktada yaşınız ilerledikçe ne yediğinize, ne içtiğinize çok dikkat etmelisiniz. 30 yaşında ve 30 yaşını geçen bayanların özellikle çok yağlı ve çok tuzlu yiyeceklerden kaçması gerekmektedir.

İçerisinde bol miktarda yağ ve tuz bulunduran besinler cildinizde gözeneklerin tıkanmasını ve nefes almasını engelleyeceği için uzak durulması gereken besin öğeleridir. Bununla birlikte yaşınız ilerledikçe daha doğal ve daha sağlıklı olan sebze yemeklerine yönelmeli, bol bol su içmeli ve mümkün olduğunda fazla yürümelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir