Perşembe, Haziran 17
Home>>Hastalıklar>>Bakım>>Yazın Doğal Yollardan Sapsarı Saçlara Sahip Olmak İstermisiniz?
BakımFaydalı BilgilerGüzellik - BakımSaç

Yazın Doğal Yollardan Sapsarı Saçlara Sahip Olmak İstermisiniz?

Yazın Sapsarı Doğal Saçınız Olsun İstermisiniz?

Denizin, güneşin ve tatilin tadını çıkardığımız şu günlerde,  yazın tadını da doyasıya sürmekteyiz hep birlikte.  Peki saç renginizin de açılmasına neden olacak güneş ve deniz etkenlerinden neden daha da çok yararlanmayalım ki…  Sizi fazla düşündürmeden hemen anlatmak istediğimiz konuya geçiyor ve  sizlere  evde doğal yoldan saç açmak konusunda tüyolar vermeye başlıyoruz.

Bildiğiniz gibi sarışın olmak ve bukle bukle sarı saçlara sahip olmak birçok bayanın hayalidir.  Hali hazırda yaz mevsimi de bronzlaşmış tenler bakımından sarışın olmanın tamda zamanı demektir.  Fakat bayanların bir kısmı gerek saçlarının yıpranacağı endişesiyle,  kimisi de saçlarını saç boyalarının çok yapay ve doğal durmayacak şekilde açacağından endişelenmekte.  Oysa ki bizler bu gün sizlere boya ve saçlarınızı yıpratan perhidrol, oreal  ya da oksidan gibi zararlı kimyasallardan değil,  tam tersine doğal yollardan evde saçlarınıza zarar vermeden saç açma yöntemlerinden söz edeceğiz.

Üstelikte bu konuda güneşten yararlanarak çok daha hızlı neticeler edinmenizin tam da zamanıyken. Lafı fazla da uzatmadan hemen konuya girmek istiyoruz. Öncelikle saçlarınızı doğal yoldan açmanın yolu bir avuç papatyadan geçiyor. Aktardan aldığınız ya da ellerinizle topladığınız 1 – 2 avuç  papatyayı yarım litre suda kaynatıyor ve soğuyunca da saçlarınıza sürerek güneşte saçınız kuruyana dek bekletiyorsunuz.

Bunu birkaç kez tekrarladığınızda saçlarınız rengi natürel bir şekilde açılacaktır. İkinci formülümüzse,  bal da saklı. Bir avuç dolusu balı aynı oranda saç kremi ile karıştırın ve gece yatmadan saçınıza sürerek folyolayın. Ertesi gün saçınızı açtığınızda renginin açıldığını fark edeceksiniz.  Üçüncü formülümüz ise kalsiyum tabletleriyle. Eczaneden aldığınız on adet kalsiyum tabletini bir litre suda eriterek, saçlarınızı bu su ile yıkayın. Saçlarınız anında açılacaktır. Bu doğal yöntemler sayesinde hem saçlarınız yıpranmayacak hem de birkaç tona kadar doğal yoldan açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir