Cuma, Şubat 26
Ev>>Güzellik - Bakım>>Yaza Kadar Varisli Bacaklardan Kurtulun
Güzellik - BakımHastalıklarTedaviler

Yaza Kadar Varisli Bacaklardan Kurtulun

Yaza Kadar Varisli Bacaklardan Kurtulun, varisli bacaklardan nasıl kurtuluruz

Op. Dr. Deniz Durak güzel ve estetik bacaklar için aynı zamanda sağlık için varisten korunmanın önemini dile getirdi. Varislerden nasıl kurtulabiliriz?

Op. Dr. Deniz Durak, yaz aylarında güzel bacaklara kavuşmak için varis tedavi sürecine şimdiden başlamak gerektiğini belirtiyor. Çünkü varisler bacaklarda ağrı, şişlik, kaşıntı, deri hasarı gibi tıbbi şikayetlere neden olabildiği gibi, bu şikayetlerden bağımsız olarak tek başına kötü görüntüye yol açabilirler.

Ameliyat gerektirmeyen varislerde, estetik olmayan görüntüden kurtulmak mümkün. Ancak varis tedavisi (dermolazer veya cilde radyofrekans veya iğne tedavisi-skleroterapi) genellikle tek seansta son bulmaz, bu bir süreçtir.

Öncelikle muayene sonrası hangi tedavi seçeneğinin sizin için uygun olduğuna karar verilmeli ve kişiye özel bir tedavi planı çıkarılmalı. Varis tedavisinde sonuç alabilmek için en az 2-3 seans ve ara seanslar gerekebilir.

Bacaklarınızda varisler olmadan yaza merhaba demek için özellikle; İğne tedavisi-skleroterapi sonrası varis çorabı kullanımı gerekmesi, seans tekrarı, ara seanslar gibi sebeplerle tedaviye bahar döneminde başlamak gerekir.

Güzel ve pürüzsüz bacaklar için varislerinizden kurtulun, bu yaz dilediğiniz gibi giyinin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir