Salı, Mayıs 11
Home>>Faydalı Bilgiler>>Yağlı ve Karma Ciltler İçin Peeling Tarifi

Yağlı ve Karma Ciltler İçin Peeling Nasıl Yapılır?

Sorunlu cilt tipleri için doğal malzemelerden kullanabileceğiniz ve peelinglerle hem yağlı cilt tipleri hem de karma cilt tipleri için mükemmel sonuç verecek tariflerle cildiniz de oluşan tüm sorunlardan kurtulabilirsiniz. Size iki peeling tarifi;


Kahve ve limon suyu karışımı


Bir yemek kaşığı kahve ve iki yemek kaşığı limon suyunu iyice karıştırın küçük bir kase de eğer kıvam bulamasa bu karışım içine biraz su ilave edebilirsiniz. Ardında yüzünü yıkayın nemlenmesini sağlayın ardında hazırladığınız peeling göz çevresi ve dudaklar hariç yüzünüze uygulayın iyice 20 dakika kadar bekleyin ardında soğuk su ile çıkartın peeling bu uygulamayı haftada iki defa ve 3-4 kadar uygulamaya devam edin sonuç istediğiniz gibi olacaktır. Yağ oranını dengeye getirecek ve ciltteki siyah noktalara da iyi gelecektir.


Yoğurt ve kil maskesi


İki yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı kil içine yarım yemek kaşığı zeytinyağı da ilave edin ve cildinize uygulayın. Bu uygulamayı 20-25 dakika kadar cildiniz de bekletin ve ardında yıkayın. Hafta da iki defa ve 2 hafta düzenli olarak peelingi cildinize uygulayın bu uygulama hem yağlı ciltler için hem de karma cilt tipleri için sonuç verecektir. Cildin kendini yenilenmesini sağlayacak ve ciltteki siyah nokta, lekeleri ve kırışıklar için iyi sonuç veren bir uygulamadır.
Ayrıca cildinizi makyajdan temizlemek için gül yağı ve ya gül suyu ile temizlemek cildin yağ dengesini sağlar ve cilde parlaklık güzellik verir. Günde en az iki litre su için ve sebze ağırlıklı beslenmek cilt için yararlıdır.

Limon suyu, yumurta akı ve bir yemek kaşığı kil
İki yemek kaşığı limon suyu, bir yumurta akı, bir yemek kaşığı kil tüm malzemeleri bir kasede iyice karıştırın kıvam bulunca ilk önce siyah noktalarınıza uygulayın ardında kalanı diğer bölgelere uygulayın ve 20-25 dakika bekleyip maskeyi yıkayın. hafta da 2-3 defa uygulayın ve 3 hafta boyunca devam edin mükemmel sonuç alacaksınız. Her uygulama sonrası siyah noktalar da alış olduğunun farkına varacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir