Pazar, Eylül 19
Home>>Güzellik - Bakım>>Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Krem Nasıl Yapılır?
Güzellik - BakımNasıl YapılırNe Nedir?

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Krem Nasıl Yapılır?

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Krem Nasıl Yapılır?

Elbette ki her bakım kremini kozmetik mağazalarından alıcayız diye bir kural yok, elimizden geldiği derecede bakım maskelerimizi evde kendimizde hazırlayabiliriz.

Geceleri cilt kendini yenilediğinden, kremin etkisi kendini daha çabuk gösterecek ve kısa sürede yağlı ciltten kurtulmuş olacaksınız.
işte doğal yöntemlerle hazırlanan yağlı ciltler için gece kremi tarifi.

Malzemeler:
* 4 çorba kaşığı beyaz balmumu,
* 4 tatlı kaşığı badem yağı,
* 1 çorba kaşığı gülsuyu,
* 1/4 çay kaşığı şap,
* 6 damla asilbent tentürü,
* 8 damla limon yağı.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Yağlı ciltlere özel gece kremimizi uygulamadan önce cildimizi derinlemesine temizleyelim. Ciltteki gözenekler açık olsun ki krem daha iyi etki edebilsin. Balmumunu ince ince rendeledikten sonra badem yağı ile birlikte benmari usulü eritelim.( benmari usulü bir kaptaki kaynayan suyun içine başka bir kap içerisinde koyup kaynayan suyun buharında ve sıcaklığında eritmektir.) Gül suyunu ısıtarak şapı içerisinde eritin. Damla damla balmumu ve badem yağı karışımına ilave edelim. Asilbent tentürünü de ilave ettikten sonra ateşten alalım. Soğuyunca kadar karıştıralım. Son olarak damla damla limon yağını ekleyerek cam bir kaba alalım. Yağlı ciltler için oldukça etkili bir gece kremidir. Buzdolabında muhafaza ederek kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir