Perşembe, Haziran 17
Home>>Faydalı Bilgiler>>Vücut Çatlakları için Doğal Çözüm

Vücut Çatlakları Neden Oluşur, Nasıl Tedavi Edilir?

Genç veya yetişkin milyonlarca bayanın ortak sorunlarından biri pek çok farklı nedenden dolayı vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan çatlaklardır. Cilt çatlaklarının oluşmasındaki en önemli faktörlerden ilki hamilelik dönemi olur iken bu dönemlerde cilt oldukça gerilmekte ve çatlaklar meydana gelmektedir. Bayanlar hamilelik dönemlerinde özellikle karın bölgelerin büyük çatlaklar ile karşılaşır iken diğer önemli nedenlerden biri de hızlı bir şekilde kilo almak veya kilo vermektir. Genç bayanlarda vücut çatlaklarının meydana gelmesinin en büyük nedeni ise ergenlik döneminde yaşanan hormonsal dengesizliktir.

Vücutta oluşan çatlakların önlenmesi için bayanların öncelikle sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmesi gerekmektedir. Vücut çatlaklarının en büyük nedeni bayanların hormonsal dengesizliklere kapılması olur iken bu dengesizliği yaşamamak için dengeli beslenmeli ve belli vitaminleri almanız gerekiyor. Almanız gereken vitaminler arasında en önemlileri ise A, C ve E vitaminleridir.

Vücudunuzda çatlaklar var ve doğal bir şekilde kurtulmak istiyorum diyor iseniz banyoya girmeden önce ortalama 45 dakika boyunca çatlakların olduğu bölgeye Hindistan yağı veya badem yağı kullanarak masaj yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte vücut çatlakları için su önemlidir. Çatlakların vücudunuzdan hemen kurtulması için gün içerisinde bol bol su tüketmeniz gerekmektedir.

Vücut Çatlakları için Doğal Çözüm Maskesi

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı buğday yağı
  • 1/2 bardak kakao yağı
  • 1 yemek kaşığı kayısı çekirdeği yağı
  • 1 yemek kaşığı E vitamini
  • 2 yemek kaşığı balmumu

Hazırlanışı ve Uygulanışı;

Hazırladığınız malzemelerden sadece balmumu hariç diğer malzemeleri derin bir kap içerisinde koyarak karıştırın. Bu karışımı hazırladıktan sonra ise balmumunuzu ocakta iyice eritmeniz gerekmektedir. Balmumu tamamen eridikten sonra her iki karışımı da aynı kavanoz içerisinde birleştirerek buzdolabına kaldırıyoruz. Daha sonra bu karışımı her banyo yaptığınızdan sonra 20 dakika boyunca masaj yaparak özellikle de cilt çatlaklarının olduğu yerlere yedirerek uygulayınız.

Bu karışımı cildinize sürekli olarak uygulamanızı herhangi bir zararı veya olumsuz etkileri olmayacaktır. Ancak daha etkili bir çözüm için en az 3 günde 1 uygulamanız önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir