Pazar, Ağustos 1
Home>>Güzellik - Bakım>>Detoks Tedavisi>>Vücudunuzdan Toksinleri Atacak Ayak Banyosu Yöntemleri
Detoks TedavisiHastalıklarTedavilerTırnak Sağlığı

Vücudunuzdan Toksinleri Atacak Ayak Banyosu Yöntemleri

Vücudunuzdan Toksinleri Atacak Ayak Banyosu Yöntemleri

Bir sonraki detoksifikasyon yöntemi için Çinlilerin uzun yıllardır denediği bu yöntemleri denemek isteyebilirsiniz. Ayakların iç organlarla ilgili çok sayıda enerji bölgesine sahip olduğu düşünülür. Bu yüzden hazırlayacağınız bu su karışımlarında ayaklarınızı 30 dakika bekletin, etkiyi anında görebileceksiniz.

Detoks İçin İyonik Ayak Bonyosu:  İyonik ayak banyosu. Bu su, kimyasal bir reaksiyon üretmek için elektrik akımı tüketen elektroliz içerir. Bunun için;

  • 2 bardak kabartma tozu
  • 1 bardak deniz tuzu
  • 1 bardak epsom tuzu (ingiliz tuzu olarak da bilinir)
  • İsteğe bağlı olarak esansiyel yağlarda eklenebilir

Tüm malzemeleri kaynar suya koyun ve çözünmesini bekleyin. Daha sonra karışımı rahat edeceğiniz sıcaklığa getirin (yani soğutun) ve ayaklarınızı yarım saat boyunca bu suda bekletin.

Detoks İçin Oksijenli Ayak Banyosu: 1 çorba kaşığı kuru zencefil tozu ve 2 bardak hidrojen peroksiti suyla iyice karıştırın. Ayaklarınızı 30 dakika boyunca bu suyun içinde tutun. Ayaklarınızdaki ve vücudunuzdaki rahatlamayı anında hissedebileceksiniz.

Detoks İçin Kil Banyosu: Yarım fincan epsom tuzu ve bir miktar kil’i suyun içinde iyice karıştırın. Ayaklarınızı yaklaşık 20 dakika boyunca bu su içinde bekletin. Bu, vücudunuzdaki magnezyum düzeyini artıracak ve bedeninizi temizleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir