Perşembe, Haziran 17
Home>>Faydalı Bilgiler>>Vücuda Kese Yapmanın Faydaları ve Zararları
Faydalı BilgilerSağlık HaberleriŞifalı BitkilerYaşam

Vücuda Kese Yapmanın Faydaları ve Zararları

Kese Yapmanın, Yaptırmanın Fayda ve Zararları?

Bayanların banyoya girdiklerinde temizlenmek için keselerini eline aldıklarını ancak kısa bir tereddüt yaşadıkları bilinmektedir. Bu tereddüt ise kuşkusuz ki kese yapmanın vücuda vereceği yararları ve zararları düşünmektir. Bizde yazımızda bilinen yanlışları düzeltmek ve vücudu keselemenin yararları ile zararlarını maddeler halinde açıklamak istiyoruz.

Kese Yapmanın Vücuda Faydaları

  • Vücutta en çok görünen ve rahatsız eden belirtilerden ilki aknelerdir. Cilt güzelliğinizi korumak ve akneleri vücudunuzdan uzaklaştırmak için kese yapmak oldukça faydalıdır. Vücudunuzu keselediğinizde deri altındaki hücreler yok olacak ve akne oluşmasını engelleyecektir.
  • Özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan bayanlar haftada bir kez kese yapmalıdır. Vücudunuz bulunan yağları ve yağ salgısını en iyi kese temizlemektedir.
  • Hücre yenilenmesi vücudun hem sağlığı hem de güzel görünmesi için gereklidir. Vücutta meydana gelecek olan pek çok sağlık sorunu hücre yenilenmemesinden kaynaklanır iken kese yapmak vücuttaki hücre yenilenmesini hızlı ve sağlıklı bir şekilde tamamlamasını sağlar.
  • Vücudunuzun daha rahat olmasını ve gevşemesini sağlayacak olan kese işlemi vücudunuzda bulunan tüm ölü deriyi temizlemenizi sağlar.
  • Vücudunuzu düzenli olarak keselemeniz bağışıklık sisteminizin güçlenmesine ve vücudunuzun daha dirençli olmasına yardımcı olacaktır.
  • Bayanların en büyük vücut sorunları arasında yer alan selülitlerin giderilmesi için kese oldukça doğru ve sağlıklı bir yöntemdir. Düzenli olarak selülitli bölgeleri keseleyerek kısa süre içerisinde vücudunuzu terk etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Cildinizin dışarıdan daha taze ve daha dinç görünmesini sağlayacak kese atma işleminde tüm gözenekler açılacak ve cildiniz rahat bir nefes alarak sizi de rahatlatacaktır.

Kese Yapmanın Vücuda Zararları

  • Cildinize zarar vermek istemiyor iseniz kese işlemini 10 günden bir olacak şekilde yapınız. Çok sık kese yapmak cildinizde kızarıklıkların oluşmasına neden olacak ve cildinizi kurutacaktır.
  • Vücudunuza kese işleminin 10 günde bir yapılmasının diğer önemli nedenlerinden biri de cildinizi koruyan tabakaları ortadan kaldırmasıdır. Cildinizin zayıf düşmemesi için sürekli bu kese işlemini yapmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir