Pazartesi, Nisan 19
Home>>Hastalıklar>>Varis Tedavisi Nedir ? Nasıl Yapılır ? Nelere Dikkat Etmek gerekir ?
HastalıklarTedavilerVaris Hastalıkları

Varis Tedavisi Nedir ? Nasıl Yapılır ? Nelere Dikkat Etmek gerekir ?

Varis Tedavisi Nedir ? Nasıl Yapılır ? Nelere Dikkat Etmek gerekir ?

Alternatif bir varis tedavisi olan köpük tedavisinde damar içinde büzüştürücü madde verilerek venler kurutuluyor. En son geliştirilen bu yöntemin ayrıntıları..

Köpük (Foam) Skleroterapide amaç damar içine sklerozan (büzüştürücü) madde vererek yüzeysel venlerin kurutulmasını sağlamaktır. Varis tedavisinde geliştirilen en son tedavi tekniği olan Köpük skleroterapi, diğer tekniklerle uygulanan skleroterapi tedavilerine göre oldukça yüksek başarı oranı taşır. Köpük (Foam) skleroterapi yönteminde sklerozan ilaç damar içinde kan ile yer değiştirir ve bu sayede damar duvarı ile direkt temas eder. Böylece tedavi etkinliğinin artması sağlanır. Oldukça hızlı ve ağrısız bir tedavi olan Köpük Skleroterapi sonrasında, uygulama yapılan bölge bandaja alınır ve 72 saat bandajlı kalması sağlanır. 72 saat sonunda, hastanın varis çorabı kullanmasına gerek kalmaz ve başarılı bir varis tedavisi sağlanmış olur.

Hangi Hastalar Köpük Skleroterapi Yöntemiyle Tedavi Edilebilir?
Köpük skleroterapi, oldukça etkili bir tedavi olması yanında, çok geniş bir hasta grubuna da güvenle uygulanabilir bir tedavidir. 1 mm. çapındaki küçük damarların oluşturduğu örümcek ağı şeklindeki varislerden (Telenjiektazi), 10 mm. çapındaki büyük ve ağrılı varislere kadar her türlü durumda Köpük Skleroterapi güvenle ve başarıyla uygulanabilir.

Günümüzde varis tedavilerinde, cerrahiye en iyi alternatifi Köpük Skleroterapi tedavisi oluşturmaktadır. Hasta, ağrısız, acısız, anestezi almadan, hastanede yatmadan ömrü boyunca taşıdığı varislerinden tek uygulama ile kurtulabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir