Cumartesi, Kasım 27
Home>>Cinsel Sağlık>>Vajinal Kuruluk İçin Deneyebileceğiniz 5 Doğal Çözüm
Cinsel SağlıkKadın Hastalıkları

Vajinal Kuruluk İçin Deneyebileceğiniz 5 Doğal Çözüm

Vajinal Kuruluk İçin Deneyebileceğiniz 5 Doğal Çözüm

Çoğu kadın, yanma ve kuruluk ile sonuçlanan vajinal inflamasyondan geçmiştir. Bazen nedeni idrar yolu enfeksiyonu olur, ama her zaman böyle değildir. Vajinayı temizlemek için kullanılan sabunlar veya sıvılar, kuruluk ile sonuçlanabilecek vajina duvarlarını da alevlendirebilir. Çok fazla terleme ve uygunsuz hijyen aynı zamanda iki büyük suçludur.

Sentetik iç çamaşırları bile vajinal kuruluğun sebep olur. Doktorların neden yüksek kaliteli pamuklu giysiler giydiğini söylemesine şaşmamak gerek. Sentetik iç çamaşırlar, oksijenin vajinadan ileri geri geçmesine izin vermez. Ancak pamuk iç çamaşırları, koşulları nefes alabilir durumda tutar. Ama neden olursa olsun, vajinal kuruluk çok rahatsız edici bir durumdur.

Buz Paketi Uygulaması

Vajinal inflamasyon çeşitli nedenlere bağlı olarak sürekli yanma ve kuruluk ile sonuçlanır. Bunun nedeni vajina’nın pH’ının asidik olmasıdır. Bu durumda, enflamasyonlu vajinaya buz küpleriyle masaj yapmak, etkili ve kolay bir çözümdür.

Bir kasede iki buz küpü alın ve daha küçük ve daha ince parçacıklara elde edecek şekilde ezin. Ezilmiş buz küplerini temiz bir pamuklu beze sarın. Bu bezi yavaşça kaşıntılı ve şişmiş bölgeye yavaşça yerleştirin. Alan tamamen uyuşmuş olduğu sürece yumuşak bir şekilde beze baskı uygulayın. Vajina kuruluğunun şiddetine göre işlemi günde üç kez veya gerektiği kadar tekrarlayın.

Buz masajı etkilenen bölge etrafındaki iltihaplanmayı azaltacaktır. Buzlu su da asidik koşulları nötralize edecek bir alkalin ajan olarak çalışacaktır. Vajina’nın pH seviyesini nötr hale getirecek. Bu vajinal alanı temiz ve taze tutar.

Yeşil Çay Poşetleri

Yeşil çay sadece zayıflama maddesi değildir, aynı zamanda anti-inflamatuar antioksidanlar açısından da zengindir. Bu antioksidanlar kuruluğa ve ağrıya neden olan inflamasyonu azaltır. Bu nedenle, vajinadaki bozulmuş pH seviyesine bağlı vajinal kuruluk için basit bir ev ilacıdır.

Yeşil çay torbalarını 1 saat boyunca bir dondurucuda tutun. Eğer dökme yeşil çay kullanırsanız, kendiniz özel çay poşeti yapabilirsiniz. Yeşil çay kalıntısını filtreleyin. Temiz bir pamuklu kumaşı kesin. Yeşil çay kalıntısını pamuklu kumaşa yerleştirin ve klipsleyin. Buz soğuyana kadar dondurucuda saklayın.

Soğuk yeşil çay buz torbasını yavaşça vajina çevresine bastırın. Su damlayana kadar basın. Buz eridikten sonra, etkilenen bölgeye masaj yapmaya başlayın. Cildinize sürmeniz, antioksidanları aktif hale getirecektir. Bölgeyi uyuşturarak aynı anda ağrıyı azaltacaktır.

Yeşil çaydaki antioksidanlar, kurumaya neden olan bakterileri öldürür. Vajinal alanı detoksifiye ederek temizlerler. Vajinanın asidik doğasını azaltır ve nötr hale getirir. Antioksidanlar aynı zamanda inflamasyonu azaltan ter ve akıntıyı da emer.

Borik Asit ve Kelt Tuzu Banyosu

Borik asit, anti-fungal olan şaşırtıcı bir doğal antiseptik maddedir. Ve Kelt tuzu inanılmaz bir detoksifikasyon bileşenidir.

Küvetinizi sıcak su ile doldurun. Kelt tuz parçacıklarını ezin ve bunları borik asitle karıştırın. İnce toz oluşturmak için bunları bir araya getirin. Tozu sıcak suya bırakın ve su ısınana kadar 15 ila 20 dakika dinlendirin.

Sıcak suda yaklaşık 30 ila 40 dakika bekleyin. Aynı işlemi her gün tekrarlayın. Ayrıca kuruluk şiddetli ve 15 gün içinde tamamen çökmemesi durumunda kullanımını uzatabilirsiniz.

Kelt tuz ve borik asit, teri emer ve zararlı bakterileri ve mantarı öldürür. En sonunda onları öldüren mantar ve bakteriler için elverişsiz koşullar yaratırlar. Bu, normal kullanımından sonraki 2 hafta içinde bakteriler, mantar ve iltihaplara bağlı şişme, kuruluk ve kötü kokuyu giderir.

Lor ve Uçucu Yağlardan Yapılan Karışım

Bu özellikle şiddetli acı çeken kadınlar için etkili bir ev çaresidir. Lor, etkili bir temizleme maddesidir. Bakteri oluşumunu azaltır. Aynı zamanda lor eyerine yoğurt ya da ikisini de kullanabilirsiniz. Badem yağı ve çay ağacı yağı gibi uçucu yağlar antioksidan bakımından zengindir. Bu nedenle, ilk andan itibaren kuruluğu azaltan hızlı çalışan bir ev ilacıdır.

Bir kasede 1 çay kaşığı lor veya yoğurt ya da her ikisini de alın. Güzel bir akıcı sıvıya dönüşene kadar dövün. 1 çay kaşığı badem yağı veya çay ağacı yağı veya her ikisini de lor içine ekleyin. Lor peyniri macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımı 1 saat buzdolabında soğutun.

Karışımı pamuklu bir beze yerleştirin ve etkilenen şişmiş bölgeye 30 dakika sürün. Ayrıca doğrudan tahriş olmuş ve kaşıntılı vajinal bölgeye uygulayabilir ve 30 dakika boyunca rahatsız edilmeden bırakabilirsiniz. Soğuk su ile yıkayın ve hemen bir havlu ile kurulayın. Bu ev ilacı, vajinal kuruluktan tamamen kurtulmak için bir ay boyunca günde iki kez kullanılabilir.

Yoğurt / lor, asitliği azaltan doğal alkalin maddeler olan probiyotikler ile yüklüdür. Bu, bakteri, mantar ve virüslerin neden olduğu rahatsızlıkları gidermeye çalışır. Badem yağı ve çay ağacı yağı E vitamini açısından zengindir. Vitamin E de sakinleştirici bir çözüm olarak çalışan bir anti-enflamatuar ajandır. Vajinayı temizler ve vajinal kuruluğu önler ve enfeksiyondan arındırır.

Hindistan Cevizi Yağı ve Gül Suyu

Bu, doğal çözüm hijyenini iyileştirerek vajinal kuruluk oluşumunu azaltan bir ev ilacıdır. Kötü hijyen; kötü koku, ter ve akıntı ile sonuçlanır ve bir sürpriz olarak görülmemelidir.

Sadece biraz hindistan cevizi yağı ısıtın ve ona gül suyu ekleyin. İkisi birbirine karışana kadar karıştırın.

Bir pamuk topu alın ve çözelti içine daldırın. Etkilenen alana yerleştirin ve 10 dakika boyunca bastırın. Etkilenen bölgeye sadece birkaç damla çözüm bırakın. Kısmen emilene kadar masaj yapın. Sonra 10 dakika boyunca tekrar bastırın.

Hindistan cevizi yağı linoleik asit içerir. Ter nedeniyle oluşan ağrı ve şişliği azaltır. İlk hafiften kuruluğu azaltan terlemeyi emer. Gül suyunun iltihaplı şişmiş bölgede soğuma ve sakinleştirici etkileri vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir