Pazar, Eylül 19
Home>>Aşk ve Sevgi>>Uzak Mesafeli İlişkiler İnsanları Daha Da Bağlıyor
Aşk ve SevgiEbeveynFaydalı Bilgiler

Uzak Mesafeli İlişkiler İnsanları Daha Da Bağlıyor

Uzak Mesafeli İlişkiler İnsanları Daha Da Bağlıyor

Mesafeler gerçek ilişkilerde insanları birbirine daha da bağlar.

Romantik anlamdaki şehirler ve ülkeler arası ilişkiler sevgiyi ve bağlılığı artırıyor. Günlük haberleşme ve etkileşimler bu çiftler arasında daha sık gerçekleşiyor. Günümüz modern teknoloji imkanları ile her an her yerde dünyanın iki farklı ucundan bile görüntülü ve sesli sohbet edilebiliyor.

Bilgisayar, tablet, 3G telefonlar ve diğer cihazlarla bu mümkün. Özlem faktörü de insanları birbirine bağlayan bir unsur. Eşler arasında da samimiyeti artıran bir durum. Bir hafta boyunca eşler arasında yapılan bu çalışmada uzak mesafenin ilişkilere iyi geldiği ortaya çıkmıştır.

Özellikle iki faktör samimiyet ve duygusal hisler daha da artmıştır. Kendileri hakkında eşlerine daha açık ve samimi olmuşlar ve ilişkilerinde bağlılık, sevgi, samimiyet ve düzgün iletişim artmıştır. Aynı şeyleri karşı tarafta da hissetmişlerdir.

Uzun mesafe ilişkileri giderek daha yaygınlaşmış ve insanların romantik bağları sağlamlaşmıştır. ABD’de 3 milyon evli çift halen ayrı yaşamaktadır. Üniversiteli sevgililerin %25 olduğu ülkede bu çalışmaların etkileriyle bu oran %75e çıkmıştır.

Buna rağmen birçok kişi uzun mesafeli ilişkilerin zor olduğunu düşünmekte. Fiziksel olarak ayrı yaşamak yüz ve ten teması olmaması, bakışların canlı olarak buluşamaması fikirlerin paylaşılamaması insanları korkutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir