Cumartesi, Kasım 27
Home>>Cinsel Sağlık>>Tv İzleme Sperm Sayısını Azaltıyor

Tv İzleme Sperm Sayısını Azaltıyor

Sperm sayısını ve kalitesini azaltan etkenlerden biri de televizyon izleme alışkanlığı. tv izleme alışkanlığı erkekleri nasıl etkiliyor?

Haftada 20 saatten fazla televizyon izleyen erkeklerin sperm miktarının düştüğü belirlendi.

Harvard Halk Sağlığı Fakültesi’nden bilim adamları, 18-22 yaşındaki 189 erkekten alınan sperm örneklerini inceledi ve katılımcıların yaşam tarzlarına ilişkin bilgi aldı.

Buna göre, haftada 20 saatten fazla televizyon izleyen erkeklerin sperminin, televizyon karşısında daha az vakit geçirenlere göre yüzde 44 az olduğu görüldü.

Haftada 15 saat ya da daha fazla spor yapan erkeklerin sperminin ise, haftada 5 saatten az spor yapanlardan yüzde 73 fazla olduğu ortaya çıktı.

Bununla beraber, yine de araştırmaya katılanların spermi çocuk sahibi olmaya yeterli düzeyde bulundu.

Araştırma, ”British Journal of Sports Medicine” dergisinde yayımlandı.

Ginseng İçeren Bir İlaç Sertleşme Sorununu Çözecek

Erkekleri ilgilendiren bir haber Kore’den geldi.. Ginseng içeren bir ilaçla erkeklerde sertleşme sorunu çözülecek. Rahat bir cinsellik için bu ilaç faydalı olacak. Yeni ilaç bu hastalıktan muzdarip 119 gönüllü üzerinde denendi. 2 gruba bölünen katılımcılardan birinci grup her gün düzenli olarak Kore ginsengi içeren ilacı alırken ikinci grup sahte ilaç aldı. 8 hafta sonra ilk grubun cinsel hayatında diğer gruba göre değişimler gözlemlendiği belirtildi. Uzmanlar, Kore ginsengini erkeklerde iktidarsızlığı tedavi etmede kullanabileceklerine inanıyor.

Binlerce yıldır halk arasında pek çok hastalığa iyi geldiği sebebiyle kullanılan ginseng, bu araştırmadan sonra sertleşme sorunu yaşayan erkeklere de umut olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir