Pazar, Eylül 19
Home>>Beslenme>>Tüm Bedeniniz İçin Akıllıca Beslenin
BeslenmeSporcu Beslenmesi

Tüm Bedeniniz İçin Akıllıca Beslenin

Tüm Bedeniniz İçin Akıllıca Beslenin

Sadece belli bir bölge için değil komple beden sağlığı için beslenmek gerek. Tek tek hangi vücut bölümleri için neler yemeliyiz öğrenelim.

Göğüsler için kavun ve narenciye.
Göğüslerin portakala benzemesinin bir nedeni olmalı. Portakal ve kavun bağışıklık artırıcı C vitamini deposudur. C vitamini göğüs kanseriyle de savaşır.

Kemikler için lahana ve öksürük otu.
Mükemmel bir kalsiyum kaynağıdır kemiklerin yoğun ve güçlü olmasını sağlar. Bu mineral kemik besinidir. K vitamini bakımından zengindir ve kemik güçlendiren proteinleri barındırır.

Yumurtalıklar için zeytin.
Zeytinyağı tüketen kadınlarda yumurtalık kanseri riski %30 daha az olarak belirtilmiştir. Sağlıklı yağlar kansere yatkın genleri bastırır.

Beyin için ceviz.
Beyin lobu şeklindeki ceviz temel omega 3 kaynağıdır. Beyin hücrelerinin birbiriyle iletişimi ve yardımını kolaylaştırır. Bilişsel performans bellek ve sinir sağlığı için gereklidir.

Gözler için havuç
Göz kapaklarını, mikrop, toz ve inflamasyona karşı korur. Şeffaf dokuyu korur. Kornea hücrelerinin sağlığını koruyan A vitaminini içerir. Beta karoten açısından zengindir. İrisi ve gözü korur.

Kalp için üzüm.
Kırmızı ve mor üzüm ile koyu renkli besinler kalp sağlığını korur. Kanser ve beyne karşı da etkilidir. Kan basıncını da kontrol eder.

Pankreas için tatlı patates.
Pankreas şeklindedir kana şekeri yavaşça verir. Kan şekeri seviyesini düzenler.

Her gün İyi Hissederek Kilo Vermeye Çalışın

Hayatınızda küçük düzenlemeler yaparak her gün düzenli spor ve beslenme ile ve iyi hissederek kilo vermemek imkansız.

Öncelikle sevdiğiniz bir işe girin ve bu işteki konumunuzu koruyun. Vaktin çoğu işte geçiyor hayatımız oluyor. İş yerinde mutlu olursak diyete devam edebiliriz.

Az ve sık yiyelim. Öğünler sık olmalı 3 ana 2 ara öğün yemeliyiz ve porsiyonlar ufak olmalı. Doyana kadar yemeyelim. Ekstra şeyleri yemeyelim. Hamburger ise daha büyüğünü veya daha fazla soslu malzemeli olanı almayalım. Kendi mutfağınıza güvenin kendiniz pişirip yiyin. Dışarıdaki yiyecekler fazla kalorilidir.

Çevrimiçi bir takvim oluşturun. Egzersiz ve diyet listenizi kaydedin ve bu listeye her gün uyun. Sizi motive eder ve organize etmeye yarar. Buzdolabı gibi çok görünen bir yere motive edici şeyler yapıştırın. Böylece isteksiz günlerde sizi harekete geçirir.

Günde 8-10 bardak su için. Hazırladığınız bir öğündeki yiyeceklerin yarısını yiyin. Görüntüsü ve kokusu hepsini yemiş kadar tatmin edecektir. Organik ve gerçek gıdalar tüketin. Hazır, konserve, dondurulmuş ürünler sağlıksızdır. Sonraki günlerde yiyeceklerinizi not edin.

Mp3 çalarınızı takın ve dilediğiniz gibi dans edin. Yemesi zor atıştırmalıklar alın ve aralarda tüketin. Örneğin Antep fıstığı, kabuklu yemişler gibi. Yemekten en son kalkan siz olun, sindirerek yavaş çiğneyerek yiyin. Lokmalar arasında zaman bırakın. Mutlaka düzenli ve planlı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir