Cuma, Haziran 25
Home>>Faydalı Bilgiler>>Tırnak Kırılmasına Karşı Ne Yapılmalıdır

Tırnak Kırılmalarına Karşı Önlemler

Bayanlar için güzellik demek sadece en güzel ve kaliteli elbiseleri, aksesuarları tercih etmek demek değildir. Güzel bir görünümün en temel kuralı güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak olur iken pek çok ince detay güzelliğinizi pekiştirebilir veya gölgeye düşürebilir. Son yıllarda bayanlar için daha güzel ve çekici bir ele sahip olmak adına tırnaklarına büyük önem vermektedir. Her ortamda dikkat çekecek ellerin daha güzel ve estetik görünmesi için tırnaklara büyük bir önem düşer iken eğer tırnaklarınız sürekli olarak sararmakta ve kırılmakta ise birkaç ufak detaya dikkat etmiyorsunuz demektir.

Tırnak Kırılmasını Önlemek için Yapılması Gerekenler

  • Oje sürmeyi seviyorsanız tırnaklarınızın sağlığını riske atıyorsunuzdur. Tırnak ojelerini temizlemek için kullanılmakta olan aseton tırnaklarınızı yıpratarak güçsüz duruma düşmesini ve daha çabuk kırılmasını sağlamaktadır. Bu yüzden olabildiğince az oje ve dolayısı ile aseton kullanın.
  • Sürekli olarak ev temizliyor iseniz sadece tırnaklarınızı değil ellerinizi de korumalısınız. Temizlik sırasında gerek çevredeki mikroplar gerekse de bol su tırnaklarınızın yıpranmasını ve daha hassaslaşarak kırılmasını sağlar.
  • Bayanların en çok yaptıkları yanlış tırnaklarını keser iken tırnak makası kullanmalarıdır. Tırnak kesmek için tırnak makası kullanan bayanlarda tırnakların uzama süresi törpü kullanan bayanlara oran ile 3 katı daha uzun sürededir.
  • Gün içerisinde tüketmeniz gereken su tırnaklarınızın sağlığı içinde önemlidir. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu su miktarını aldığınızda hücreleriniz beslenecek ve tırnaklarınız daha dayanıklı bir hale gelecektir.
  • Tırnakların güzel görünmesi için çok uzun olmasına gerek yoktur. Tırnak uzunluğunu aşırı derece tercih edecek olan bayanların tırnakları daha hızlı kırılacaktır.
  • Tırnaklarınızı nasıl kestiğiniz tırnaklarınızın kırılması ile bağlantılıdır. Küt bir şekilde keseceğiniz tırnaklar çok daha çabuk kırılacaktır. Bu nedenden dolayı tırnaklarınızı olabildiğince küt kesmekten kaçınmalısınız.

Tırnak Kırılması için Doğal Çözüm

Tırnakların kırılmaması için yukarıdaki maddelere dikkat ettikten sonra aşağıda sizlere sunacağımız çözüm yolunu kullanabilirsiniz.

  • 2 Çorba Kaşığı Hint Yağı
  • 2 Çorba Kaşığı Limon Suyu

Aktarlardan alabileceğiniz Hint yağı ile marketlerden alacağınız taze limonu sıkıp suyu ile karıştırın ve tırnaklarınıza her gün düzenli olarak 3 4 dakika boyunca uygulayıp bekletin. Ortalama olarak 1 hafta içerisinde daha güçlü tırnaklara sahip olabileceğinizi hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir