Çarşamba, Haziran 23
Home>>Faydalı Bilgiler>>Soğuk Havalarda Cildimize Nasıl Bakmalıyız?
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

Soğuk Havalarda Cildimize Nasıl Bakmalıyız?

Soğuk Havalarda Cildimize Nasıl Bakmalıyız?

Dudak çatlaması, yanaklardaki kuruluklar ve daha birçok cilt sorunu havaların soğumasıyla kendini gösteriyor. Peki nasıl cilt bakımı yapılmalı?

Soğuklar geliyor ve İtalyan uzmanlar uyarıyor: “Dudak çatlamalarını sakın yalamayın Bal sürün. Tükürükte ki asit yarayı azdırabilir.” Eğer yanaklarınızda çatlak olursa haşlanmış kestane ezmesi ile iyileştirmeye çalışın.

İtalyan dermatologlar havaların soğumasıyla birlikte en çok etkilenen dudak çatlaması ile ilgili olarak “Bal sürerek tedavi edin” önerisinde bulundular. Dermatologlar Kurumu Başkanı Prof. Dr. Antonino Di Pietro havaların soğumasıyla birlikte vücudun en hassas bölgesi sayılan dudaklardaki çatlakların meydana gelmesinde ilaç olarak bol şeker içeren bal sürülmesinin faydalı olacağını söyledi. Di Pietro, ruj süren kadınların kozmetik önlemle çatlakların oluşmasını engelleyebileceğini ancak erkeklerin böyle bir lüksü olmadığını hatırlatarak “Sakın çatlayan bölgeyi yalamayın. Çünkü tükürükte bulunan asit yarayı azdırır” eklemesi de yaptı. Aynı dermatolog, soğuktan yanaklarda çatlama olması halinde haşlanmış kestane ezmesiyle iyileşmesinin sağlanabileceğini, kestanenin içinde bulunan ve B3 vitamini içeren Niasin maddesinin hassas ciltlere iyi geldiğini de yansıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir