Perşembe, Kasım 25
Home>>Faydalı Bilgiler>>Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Siyah Nokta Nasıl Oluşur? Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir ?

Siyah noktalar, burun üzeri ve burun civarı ile çene bölgesi ve çeneye yakın bölgelerde daha çok oluşmaktadır, siyah noktalar geniş gözenekli cilt tiplerinde daha çok oluşmaktadır. Geniş gözeneklerin kapanmasıyla siyah noktalar oluşmaktadır. Bu olumsuz durumdan kurtulmak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta ile birlikte size siyah noktaları ortadan kaldıracak iki siyah nokta maskesi tarifi verecez. Bu maskeyi hem erkekler hem de bayanların kullanabileceği doğal olan ve ciltteki diğer sorunları da ortadan kaldıra maskelerdir.
Siyah noktalar, bayanların için makyajınız uzun süre cildinizde bırakmayın makyaj temizleme kremleri kullanın ve ya gül yağı, gül suyu ile makyajını temizleyin.
Terlediğiniz zaman dikkat edin yüzünüzü yıkayın ter gözenekleri kapatır siyah nokta oluşturur.
Günde en az iki litre su için mutlaka.
Siyah nokta maskesi,
İki yemek kaşığı kil, iki yemek kaşığı yoğurt ve iki yemek kaşığı limon suyu bunları küçük bir kase de iyice karıştırın karışım sağlayınca cildinize uygulayın. Özellikle siyah noktaların olduğu bölgeye iyice uygulayın. 20 dakika kadar bekleyip ardında yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi 3 günde bir yapın ve 2-3 haftalık sürece kadar düzenli uygulayın. Ciltteki lekeler, kırışıklara da iyi gelen bir maskedir.

Bal ve limon
İki yemek kaşığı balı ve 2-3 yemek kaşığı kadar limon suyunu iyice bir kasede karıştırın ardında ilk önce siyah nokta olan bölgeye ardında tüm yüzünüze uygulayın göz çevresi ve dudaklar hariç. 25-30 dakika kadar bekletin maskeyi ardında yıkayın. Haftada 3 defa bu maskeyi yapın siyah nokta sorunuz geçinceye kadar devam edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir