Pazar, Nisan 18
Home>>Faydalı Bilgiler>>Sivilce ve Kırışıklıklara Son Nasıl Verilir?
Faydalı BilgilerGüzellik - BakımŞifalı Bitkiler

Sivilce ve Kırışıklıklara Son Nasıl Verilir?

Sivilce ve Kırışıklıklara Son Nasıl Verilir?

Altın iğneler adı verilen yöntemle cilt sorunlarına son. Sivilce izleri ve kırışıklıkları yok etmek için kullanılan PRP yöntemini herkes çok sevecek.

Tüm dünyada giderek kullanımı artan, kişinin kendi kanından alınan yenileyici hücrelerin mucizesiyle uygulanan ve birçok ünlü isminde tercihi olan, PRP yöntemiyle kırışıklıklılarınıza veda edip, canlı bir cilde merhaba derken,  “Altın iğneler “adı verilen diğer uygulamayla da geçmişten bu güne kadar yok edemediğiniz sivilce izlerinizi çok kısa bir zamanda ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Bu iki yöntemin günümüzde çok ilgi gördüğünü belirten Dr. Yasemin Hızarcı : “ Hızlı ve sağlıklı yöntemlerle ciltlerine bakım yaptırmak isteyenler bu yöntemleri tercih ediyor. Özellikle altın iğneler adı verdiğimiz tedavi yöntemiyle sivilce izlerini kalıcı olarak yok edebiliyoruz” dedi.

Pürüzsüz bir cilt sadece güzel görünmenin değil, toplum içinde özgüveninde, sağlamlığını bireylere kazandırıyor. Çoğu kişinin kâbusu olan ve geçmişten bu yana taşınan sivilce izleri, sadece birkaç dakika içinde hayatınızdan çıkıyor. Mikro altın iğnelerle çok daha pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sağlayan intracel yöntemi, ameliyata gerek kalmadan ciltteki sivilce izlerini minimum seviyeye indiriyor. Bu yöntemi Türkiye’de uygulayan sayılı hekimlerden biri olan Dr. Yasemin Hızarcı yöntemin kalıcı olduğunu belirterek “Intracelin yalnızca 1 -2 uygulama ile cerrahi müdahaleye yakın bir etki yaratması da dikkat çekiyor” dedi.

30 dakikalık seanslar izleri dolduruyor

Yüzdeki ya da vücutta ki sivilce çukurlarının dolması için tam bu noktada devreye intracelin girdiğini belirten Dr. Yasemin Hızarcı ; “ Mikro iğneli fraksiyonel radyo frekans ile, yüzde ki pürüzsüzlüğü oluşturacak en iyi teknolojiyi intracel bize sunuyor. Mikro iğneler tarafından dokuda yaratılan travma ile fibroz bantlar serbestleştirilirken, derinin yüzeysel tabakasında herhangi bir hasar yapmadan alt tabakasına uygulanan RF enerjisi ile kollegen yapımı tetikleniyor. Böylece dokuda hızla pürüzsüzleşme ve sıkılaşma başlıyor” dedi. Çok az ağrı ve sızının hissedildiği intracel yönteminde anestetik krem kullanımıyla uygulamaya başlandığını belirten Dr. Yasemin Hızarcı; “ Seansımızı 30 dakika sürüyor. Uygulama sonrasında yoğun kızarıklık ve hafif ödem oluyor. Ancak bu durum  5-6 saat ile 24- 48 arasında geçiyor. Çöküntülerin derinliği ile alakalı olarak seanslar bir ay arayla 2 veya 3 seans olabiliyor, ilk etkiler  6 hafta sonra çıkıp yaklaşık 3-6 ay arasında maksimum seviyeye ulaşıyor”  dedi.

PRP ile kendinizi yenileyin

Hollywood sonrasında ülkemizde de bir hayli gündemde olan PRP yöntemi, diğer bir anlatımla kişinin kendi kanıyla yenilenmesi, cilt bakımında tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. PRP, Bir kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın” yine aynı kişiye cilt gençleştirme amaçlı enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.

Vücutta onarıcı etki yaratan trombositten zengin plazma (PRP) tedavi bölgesinde cilde enjekte edilerek uygulandığını belirten Dr. Yasemin Hızarcı : “  Enjeksiyon bölgelerinde plateletler den salgılanan büyüme faktörlerinin serbest kalmasını sağlar. Büyüme faktörleri kolajen ve hyaluronik asit üretimini arttırarak yaraların iyileşmesi, kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini, cildin yenilenmesini sağlar” dedi.

Ciltteki etkisi anında hissediliyor 

Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkıyor.  Ayda bir olmak üzere 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı bir belirgin etki görülüyor. Uygulanan kür sonucunda yılda bir tekrarlanması öneriliyor.

PRP İle Cilt Yenileme Hangi Durumlarda Etkilidir?

• Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir.
• Lazer-peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak
• Deride yıllarca ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlamak
• İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak
• Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir. Ihlamur İle Cildinizi Kendine Getirin

Cildi besleyen ve canlılık veren ıhlamur maskesini düzenli olarak uygulayın. Yorgun ciltler için biçilmiş kaftan maske tarifi.. Canlandırıcı ve rahatlatıcı etkisi olan ıhlamur maskesinin tarifini Uzman Estetisyen Pervin Dinçer’den sizler için öğrendik.

Bu maske yorgun ciltleri kendine getirir ve pırıl pırıl yapıyor. Büyükçe bir tutam ıhlamuru bir cezvede demleyip soğumaya bırakın. Sonra 1 çorba kaşığı demlenmiş ıhlamuru 2 kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın.

Cildinize sürüp 10 dakika kadar bekletin. Haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir