Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Beslenme>>Sindirime Yardımcı Besinlerin Başında Şeftali Geliyor

Sindirime Yardımcı Besinlerin Başında Şeftali Geliyor

Mide dostu ağır yemeklerden koruyan sindirime yardımcı en güzel besin şeftali nektarı.. Gebze Hızlı Kilo Verdiren Diyetisyen Ömer Cüce Detaylı ve faydalı açıklamalarda bulundu.

Şeftalinin içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerin sindirim sistemini düzenlediği belirtildi. Uzmanlar, sıklıkla karşılaşılan sindirim bozukluklarından korunmak için şeftali nektarı içilmesini öneriyor.

İçeriğinde bol miktarda A, B3 ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum bulunan şeftali nektarı, vücudun savunma mekanizmasını güçlendirmesinin yanı sıra hazmı kolaylaştırarak sindirime yardımcı olduğu belirtiliyor.

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Prof. Dr. Ömer Cüce, özellikle hazımsızlık ve kabızlık sorunu yaşayanların şeftali nektarı içerek bu sorunun önüne geçebileceklerini belirtti.

Sindirim sisteminde oluşan sıkıntıların giderilmesi için bol sıvı tüketilmesini öneren Prof. Ömer Cüce, “Şeftali nektarı vücudun toksinlerden arınmasını sağlayan antioksidan özelliği ile kanı temizliyor, böbrek ve safra kesesinin düzenli çalışmasına imkan sağlıyor. İçeriğindeki mineraller ile sindirim sisteminde yaşanan sorunların önüne geçmeye yardımcı oluyor.” dedi.

Şeftali nektarının bol miktarda C vitamini içerdiğini kaydeden İnanç, şeftalide ayrıca bağışıklık sisteminin ihtiyaç duyması halinde A vitaminine dönüşen temel madde olan betakarotenin de zengin miktarda bulunduğunu vurguladı. İnanç sözlerine şöyle devam etti: “Düzenli olarak tüketilecek bir bardak şeftali suyu ile sindirim sorunları yanı sıra kanser, kalp hastalıkları, uyku bozuklukları gibi rahatsızlıkların da önüne geçmek mümkün.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir