Pazartesi, Nisan 19
Home>>Cinsel Sağlık>>Seksle İlgili Bilinmesi Gereken Gerçekler
Cinsel Sağlık

Seksle İlgili Bilinmesi Gereken Gerçekler

Seksle İlgili Bilinmesi Gereken Gerçekler

Cinsellik herkesin yaşamında farklı yer alır. Ama mutlaka birgün herkesin yaşaması gerekir. Peki seksle ilgili neler biliyoruz? Gerçek bilgiler..

Sağlıklı, mutlu bir cinsel yaşam her bireyin doğal hakkı olmasına rağmen cinsellik hakkında kulaktan dolma bilgiler edinmek, hurafelere kapılmak diğer sağlık konularına oranla çok daha yaygındır. Fakat yanlışın neresinden dönersek kârdır.

  1. Ön sevişmeyi olabildiğince uzatmak gerekir. Yanlış çünkü her sevişmenin kendi içinde bir dinamiği vardır. Eğer ön sevişme gereğinden çok uzun tutulursa ana aktiviteye enerji kalmayabilir.

2.Erkekler her 7 saniyede bir seks düşünür. Yanlış. Erkekler kadınlara oranla sekse daha düşkün oldukları antropolojik bir gerçektir ama erkekler her yedi saniye de bir cinselliğin derin girdaplarına düşmezler.

  1. Kadınlar sadece klitoris ile orgazm yaşarlar.Yanlış. Kadınlar gibi karmaşık bir organizmaların tek bir şekilde orgazm yaşayacakları düşünülemez. Klitoris fiziksel olarak orgazmı tetikleyen önemli bir organ olmasına rağmen konunun tek görevlisi değildir.
  2. Kalp hastaları cinsel yaşamdan sakınmalıYanlış. Sağlıklı bir cinsel yaşam herkesin hakkıdır. Sağlık sorunları olan insanlarda, doktorlarına tanışarak, gerektiğinde düşük efor sarf ederek, gerektiğinde cinsel hayatlarına ara vererek mutlu bir cinsel yaşama sahip olabilirler.
  3. Menopozda cinsel arzu azalır.Yanlış. Menopoz kadınların cinsel hayatlarının sonu değil üreme hayatlarının sonudur. Menopoza girmiş kadınlarında sağlıklı birer cinsel yaşamı olması şaşırılacak bir şey değildir.
  4. Sevişmede asıl hedef cinsel birleşmedir.Yanlış. Her sevişme insanoğlunun üreme güdülerini tatmin etmek zorunda değildir. Diğer cinsel aktiviteler de oldukça keyifli olabilir, keyifli anlar yaşatabilir. Nasıl sevişeceğiniz sizin keyfinize kalmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir