Pazartesi, Temmuz 26
Home>>Cinsel Sağlık>>Seks Yapmanın 10 Şaşırtıcı Sağlıklı Faydası
Cinsel SağlıkFaydalı Bilgiler

Seks Yapmanın 10 Şaşırtıcı Sağlıklı Faydası

Seksin 10 Şaşırtıcı Sağlıklı Faydası

  1. Daha az stres, Daha iyi tansiyon.

Seks yaparak kan basıncını ve stresi düzenlemek mümkün. İskoçya’da 24 kadın ve erkekle yapılan bu araştırmada stresliyken yükselen tansiyonu belirlemişler. Hayatında seks olan bu kişiler seks sonrası stressiz ve düşük tansiyonlu olmaktadırlar.

  1. Seks, bağışıklığı artırıyor.

Haftada en az 2 kez düzenli seks yapanlar antikor düzeyi yüksek kişilerdir. Soğuk algınlığı ve enfeksiyonlardan daha iyi korunurlar.

  1. Seks, kalori yakar.

30 dakikada yaklaşık 100 kalori yaktırır. Seks yapmak egzersizin zevkli ve tatlı bir yoludur. Fiziksel ve psikolojik anlamda artılar sağlar.

  1. Seks, kalp sağlığını geliştirir.

Haftada en az 2 kez cinsel ilişkiye girenler ölümcül kalp krizi riskinden korunuyor. Bu oran yarı yarıya azalıyor.

  1. Benlik saygısını artırıyor.

İnsanlar daha iyi hissediyor ve öz saygıları gelişiyor. Kendimizi iyi hissettiğimizde benlik saygımız da gelişiyor. Cinsel yaşam bun yardımcı oluyor.

  1. Samimiyet.

Seks ve orgazm insanları bağlıyor. Güven ve samimiyeti artırıyor aşk hormonu salgılıyor. Fiziksel temas cömertlik ve saygı katıyor.

  1. Ağrı kesicidir.

Oksitosin endorfin denilen vücut ağrı kesicilerini salgılatır. Baş ve adet ağrısı ile artrit ağrılarını azaltır. Ağrı eşiğini etkiler.

  1. Prostat kanserini önler.

Boşalma sayısı arttıkça prostat riski azalır.

  1. Güçlü pelvik taban kasları.

İdrar kaçırmayı önleyen pelvik taban kaslarının güçlenmesini sağlar. Ayrıca bu kaslar egzersizlerle güçlendirilirse daha fazla zevk alınır.

  1. Daha iyi uyku.

Orgazmla gelen oksitosin hormonu uykuyu sağlar. Yeterli uyku da sağlıklı kan basıncı düzenli beslenme horlama azalması gibi artılar getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir