Perşembe, Haziran 17
Home>>Beslenme>>Şeker İlaveli Yiyecekler Kalbe Zarar mı?

Şeker İlaveli Yiyecekler Kalbe Zarar mı?

Şeker takviyeli besinler ya da şeker içeren besinler kalp sağlığına zarar verir mi uzmanlardan öğrendik.

Kardiyoloji uzmanları günlük öğünleri ve porsiyon içeriklerini anlattı. Kalp sağlığı için altın değerinde öğütler verdi.

Kesinlikle ilave şekerin kalp damarlarını tıkadığı ve kalp sağlığına zarar verdiği belirtildi. Mümkün olduğunda şekerden kaçınmamız ilerideki durumumuz için iyi olur.

Obezite ve diyabetin baş düşmanı tatlılar, meyve suları ve tatlandırıcılar çocuktan yaşlıya erkekten kadına herkesin düşmanı.

Önemli bir risk faktörü ticari kaygılarla sağlıksız besinlere dönüşüyor insanlar aldırış etmeden bu gıdaları sıkça tüketiyor.

Zaten ticari anlamda en büyük şansları insanların tatlı besinleri hazır katkılı gıdaları lezzetli ve pratik bulup tüketmeleri.

2003 yılından beri şeker takviyeli besinlerin oranı %10 daha artmıştır. Bu da insan sağlığının kötüye gitmesini sağlamıştır.

Cerrahi müdahale bile gerektiren diyabet ve diğer hastalıklar yanlış beslenme kaynaklıdır.

Metabolik anormallikler, olumsuz sağlık koşulları ve Tip 2 diyabet şeker ile ilgilidir. Çocukların da şekere alıştırılmaması gerekir. Günde en fazla 3 çay kaşığı şeker tüketilmelidir.

Gıdaların etiketleri iyice okunup satın alınmalıdır. Şeker glukoz oranı yüksek gıdalar tercih edilmemelidir.

Özellikle keyif yaparken yenilen abur cuburlar sağlığımızın en büyük düşmanıdır. Egzersiz ile de aşırı şekerli ya da şeker ilaveli gıdaların etkilerinden korunamayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir