Çarşamba, Ağustos 4
Home>>Aşk ve Sevgi>>Sağlıklı Bir Şekilde Ayrılmanın 6 Yolu
Aşk ve SevgiRuh SağlığıSağlık Haberleri

Sağlıklı Bir Şekilde Ayrılmanın 6 Yolu

Sağlıklı Bir Şekilde Ayrılmanın 6 Yolu

Duygusal beraberliğiniz bitti, fiziksel ve duygusal olarak herşey bitmiş gibi hissedebilirsiniz.

Sağlıklı bir şekilde ayrılmanın da yollar var. Bu çöküş kimseye iyi gelmese de sorunsuz bir şekilde duygusal ilişkimizi bitirmenin de yolları vardır. Mecazi anlamda kendimizi kamyon çarpmış gibi hissederiz. Zamanla aşk acımızı hafifletmeye başlarız. Tamamen unutamasak da acısı biter ve yolumuza devam ederiz.

Yemek yiyemez, uyuyamaz, hiçbir şeyden zevk alamaz, onun hakkında düşünmeden onu araştırmadan edemezsiniz. Zihin ve beden dağılır, kimyasallarımız ve hormonlarımız bizi çökmeye davet eder. Acıları bastırmanın bazı yöntemleri var ve ilişki uzmanları bu yöntemleri bizlerle paylaşıyor. Beyin taramaları, kan testleri, diğer araştırmalara göre sevdiğimiz kişiyle fiziksel ve ruhsal temas bizi dünyaya bağlıyor.

Vücut ve ruh onu arzuluyor. Özlem ise bir tür tepki. Bu deneyimi kabullenmek ve yaşamak başta zor geliyor. Ondan kopmanız gerek ve tüm sosyal medya, iletişim ve görüşme bağlantılarınızı silmeniz unutmanız için iyi bir başlangıç olacaktır. Arkadaşlarla dışarı çıkıp vakit geçirin ve konudan uzaklaşın.

Alkole kendinizi verip kurtuluşunuz sanmayın. Düşünüp odaklanmak geçmişe bağlı kalmak sorunları çözmez. Sizi yıpratır ve geriletir. Sonsuza dek yalnız kalmayacaksınız! Bazı yeni alışkanlıklar edinin. Örneğin dans kursuna yazılın. Yeni insanlarla tanışın eğlenmeye çalışın. Yeni bir ilişki kapınızı çaldığında manevi olarak hazır olmanız gerekecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir