Pazar, Eylül 19
Home>>Aşk ve Sevgi>>Sağlıklı Bir Aşk İçin Beyin Dopingi
Aşk ve SevgiFaydalı BilgilerSağlık Haberleri

Sağlıklı Bir Aşk İçin Beyin Dopingi

Sağlıklı Bir Aşk İçin Beyin Dopingi

İnsanlarla uğraşmak, sıkça çöküntüye uğramak, sıkılmak, stresle yorulmak beyni olumsuz olarak etkiler, aşk hayatımız da bundan nasibini alır.

Psikiyatrist ile terapi, obsesif kompulsif olarak gelişen bozuklukları tedavi edebilir, yorgun beyinleri yatıştırıp özel hayata katkıda bulunabilir. Cinsel ve aşk hayatındaki problemler için tedavi görmek mümkündür. Çoğu insan reddedildiğinde ya da terkedilip aldatıldığında depresif olur.

Geceler boyu gözüne uyku girmez, hatanın kendisinde olduğunu düşünür ve her zaman yalnız kalacağını sanır. Bu bir hastalıktır ve müdahaleci mücadeleci düşünce yetisi kaybolur. Sinir yolları ve kimyasallar arasında beynin içinde dengesizlikler kurulmuştur.

Nöropsikolojide bunun tedavisi vardır. Beynin doğal yeteneği etkin bir şekilde yeniden elde edilir. Aktif beyin yapımız sürekli etkileşim haline döner ve sağlıklı düşünceler geri döner. Bu yanlış sinyaller yanlış patolojik düşüncelere yol açtığından insanlar aşk hayatlarında yalnız kalıyor veya hüsrana uğruyor. Obsesyon tedavisi ile aşk hayatımızı yeniden ele almak mümkün. Aklımızla bazı şeyleri değiştirip güzelleştirmek bizim elimizde.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir