Pazar, Eylül 19
Home>>Hastalıklar>>Sağ Kol Uyuşması Ve Nedenleri
HastalıklarTedaviler

Sağ Kol Uyuşması Ve Nedenleri

Sağ Kol Uyuşması Ve Nedenleri

Sağ kol uyuşması, pek çok kişinin şikâyetçi olduğu durumlardan biridir. Hareket ettiğiniz her durumda kollarınızın uyuştuğunu hissedebilirsiniz.

Sağ kol uyuşmasının başlıca sebeplerinden biri vücudunuzun içerisinde yer alan kanın kolunuza olması gerektiği gibi ulaşmamasıdır. Bir diğer sebep olarak da sağ kolunuzdaki sinirlerinizin zarar görmesi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle gece yatarken kolunun üzerine yatan kişiler bu soruna çok fazla maruz kalmaktadır.

Sağ kolunuzda uyuşma söz konusuysa bunu kolunuzun yalnızca belli bir bölümünde veya tamamında meydana geldiğini fark edebilirsiniz. Sağ kol uyuşmasının en tehlikeli sebeplerinden bir tanesi de kötü huylu tümör oluşumudur. Tüm bunların yanı sıra sağ kolda meydana gelen enfeksiyon da bu duruma dâhildir.
Sağ kol sıkışmasının tıp alanında birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle sağ kolda sinirlerin hasar görmesi bunun en temel sebeplerinden biridir. Koldaki sinirlerin zarar görmesinin de çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Özellikle solda iltihaplanma meydana gelmiş ise bu durum ağrılara neden olabilir. Tüm bunların yanı sıra kolda olmasa dahi omuzlarda zarar gören sinir ağları ağrılara davetiye çıkartmaktadır.

Ne Yapmalı?
Eğer sinir sıkışması problemine maruz kalırsanız kas ve kıkırdaklarınızda travma veya iltihaplanma meydana gelebilir. Sinirlerin sılışması ile sağ kolun üst bölümünde tuhaf hisler, ağrılar ve uyuşmalar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda derhal doktorunuzla başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir