Pazar, Ağustos 1
Home>>Trendler>>Erkek Saç Modelleri>>Saçın Büyümesine Yardımcı En İyi 5 Esansiyel Yağ

Saçın Büyümesine Yardımcı En İyi 5 Esansiyel Yağ

Saçınıza bakım yaparsanız, büyümesi için gerekli olanı esansiyel yağları kullanabilirsiniz. Kepek, kuru saç ve saç dökülmesi gibi sorunların neredeyse hepsini uçucu (esansiyel) yağlarla tedavi edebilirsiniz. ( Kepeklerden Kurtulmak İçin Kullanabileceğiniz Esansiyel Yağlar )

Ayrıca kullanabileceğiniz bazı esansiyel yağlar saçlarınıza doğal parlaklık ve güç verir. Ve en iyi yanı, sadece birkaç damla kullanmanız gerektiğidir. Beğendiğiniz bir veya daha fazla esansiyel yağı seçebilirsiniz. Bu yağlar çoklu sağlık yararları sunar. Cilt ve saç yararları sunmanın yanı sıra, bu yağlar stresi azaltmanıza yardımcı olabilir. Uçucu yağlar, zararlı kimyasal bazlı saç bakım ürünleri ile karşılaştırıldığında en iyi doğal seçeneklerdir.

Saçlarınızın döküldüğünü fark ederseniz panik yapmayın. Normal saç büyüme döngüsünde günde 50-100 saç telini kaybetmek normaldir. Bundan daha fazlasını kaybederseniz, o zaman nedenleri aramalısınız. Genetik, ilaç, yaşlanma ve aşırı stres saç dökülmesinin en yaygın nedenleridir.

Saç dökülmesinin güveninizi bozmasına izin vermeyin. Stres, sert çevre ve bazı fiziksel zayıflıklar genellikle gerekli önlemler alınarak ortadan kaldırılabilir. Evde doğal malzemeler kullanarak yapabileceğiniz çok şey var. Yağ masajı saç büyümesini teşvik etmenin en basit yollarından biridir. Kafa cildinizi gençleştirmek için aşağıdaki 5 yağın herhangi birini kullanabilirsiniz.

Saç Uzatmak İçin Biberiye Yağı

Biberiye esansiyel yağı için herhangi bir taşıyıcı yağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağı veya hindistancevizi yağının iki çorba kaşığı içine birkaç damla esansiyel biberiye yağı ekleyin. Her iki yağ da anti mantar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Biberiye yağı ile masaj saç dökülmesini engellemek için mükemmel bir doğal ilaçtır.

Yağ karışımını önce tüm kafa derisine uygulayın ve ardından kafa derisine yavaşça masaj yapın. Saç derisine kan dolaşımını arttırır ve foliküllere oksijen iletimini iyileştirir.

Saçın yararlarına ek olarak, Biberiye, besin ve tedavi edici faydalar sağlayan bir bitkidir. Biberiyenin faydaları üzerine yapılan pek çok bilimsel araştırma, karnosik asit olarak adlandırılan bir bileşenin beyindeki serbest radikal hasarına karşı savaşmak için güçlü bir unsur olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Çay Ağacı Yağ Saç Dökülmesini Durdurur

Çay ağacı yağı, foliküllere saldıran ve saç dökülmesine neden olan bakterileri ve akarları öldürür. Antifungal, antibakteriyel ve antienfeksiyon özelliklerine sahiptir. Dermatit ve kepek gibi kafa derisi problemlerinden kurtulmanıza yardımcı olur.

Çay ağacı esansiyel Yağı, aynı zamanda zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı ile de karıştırılarak kullanılabilir. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ya da hindistancevizi yağı için 10 damla çay ağacı yağı ekleyin. Karışımı kullanmadan önce biraz ısıtmalısınız. Yağ karışımını tüm kafa derisine uygulayın ve parmak uçlarıyla masaj yapın.

Çay ağacı yağı saç köklerini açar ve yapılan masaj sayesinde kan dolaşımını arttırır. Bu karışım, saçı sağlıklı ve daha az dökülmeye eğilimli hale getirmek için besler.

Saçın Büyümesi İçin Lavanta Yağı Kullanın

Diğer yağlarla karıştırılan lavanta yağı, saç dökülmesini engellemek için çok iyi bir ilaçtır. 100 ml hindistancevizi yağına bir çay kaşığı lavanta yağı ekleyin ve karışımı bir cam şişeye doldurun. Saç derisine masaj yapmak için bu karışımı her gece kullanın. Ertesi gün saçı ılık su ve şampuanla durulayın.

Lavanta yağı uykusuzluk, stres ve anksiyeteyi tedavi eder. Tüm bu koşullar saç dökülmesinden sorumludur. Gördüğünüz gibi, lavanta yağı ve burada belirtilen diğer esansiyel yağlar saç dökülme problemlerini engellemeye yardımcı olur.

Saçınızın Onarımı İçin Buğday Tohumu Yağı

Saç derisi masajı için buğday tohumu yağı kullanmıyoruz ancak saçları yıkamak için kullanacağız.

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi sütünün içine bir çay kaşığı buğday tohumu yağı ve 1 çay kaşığı aloe vera jeli ekleyin. Bu karışımı şampuan olarak kullanın. 2-3 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın ve durulayın.

Saçınızın Büyümesi İçin Argan Yağı

Argan yağı kuru saçlar için çok iyidir. Nemlendirici özellikleriyle saçları parlak ve sağlıklı hale getirir. Argan yağı, cilt ve saç için iyi olan yağ asitleri ve E Vitamini içerir.

Özetle, saç dökülmesini durdurmak için farklı yağları kullanmanın en iyi yolu, aşağıdaki gibi masaj, şampuan ve bakım rutinini takip etmektir:

  • Tercihen yatağa gitmeden önce Biberiye yağı, Çay Ağacı Yağı veya Lavanta Yağı ve zeytin yağı ya da hindistan cevizi yağı ile karışım hazırlayıp kafa derinize masaj yapın.
  • Buğday tohumu yağı, Aloe Vera ve Hindistan cevizi sütü karışımı ile saçlarınızı şampuanlayın ve durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir