Pazartesi, Ekim 18
Home>>Faydalı Bilgiler>>Saç Beyazlarına Doğal Çözümler Nelerdir?
Faydalı BilgilerNasıl YapılırSağlık Haberleri

Saç Beyazlarına Doğal Çözümler Nelerdir?

Saç Beyazlarına Doğal Çözümler

Birçok insanın şikayetçi olduğu konulardan bir tanesi de saçlarda zamanla oluşan beyaz saç telleri. Piyasada bu konu ile ilgili birçok kimyasal ürün bulunmakta. Saç boyaları veya daha geçici çözümler bunlardan yalnızca birkaçı. Evde doğal yollarla da kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

İşte işinize yarayabilecek doğal birkaç yöntem.

Saçtaki beyazlardan kurtulmanızı sağlayacak doğal yollardan bir tanesi de soğandır. Önce soğanın kabuklarını soyup daha sonrada soyduğunuz soğanları ezmeniz gerekiyor. Hazırladığınız bu ezmeyi saç diplerine sürün. 30 dakika kadar bekletin. Şampuan yardımıyla saçınızı temizleyin. Bu işlemi her gün devam ettirin.

Biberiye yardımı ile de saçınızı beyazlardan arındırabilirsiniz. Sadece biberiye ve su kullanarak saçtaki beyazlar için bir sprey hazırlayabilirsiniz. Yarım litre suya yaklaşık 15 gram kadar yani yaklaşık olarak 4 yemek kaşığı kadar biberiyeyi karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza uygulayın.

Siyah çay ile de bu sorununuza çözüm oluşturabilirsiniz. 1 bardak su ile demleyeceğiniz suya 2 tatlı kaşığı çay atın. Demleyip dinlendirin. Bu arada da içine bir tatlı kaşığı tuz ekleyin. Hazırladınız çayı saçınızda 20 dakika bekletin ve su ile durulayın. Birkaç kez daha bu yöntemi saçlarınıza uygulayın.

Saçtaki beyaz renk sorunu için kınada kullanabilirsiniz. Kına ve limon suyu kullanarak maskeyi hazırlayabilirsiniz. Bunun için 3 yemek kaşığı kınaya ve 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Ve bu malzemeleri iyice karıştırın ve saç diplerinize uygulayın. Başınızı iyice sarıp 3 saat boyunca bekletin. Daha sonrada saçlarınızı iyice durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir