Pazartesi, Nisan 19
Home>>Cinsel Sağlık>>Orgazm Noktaları Hakkında Önemli Bilgiler
Cinsel Sağlık

Orgazm Noktaları Hakkında Önemli Bilgiler

Orgazm Noktaları Hakkında Önemli Bilgiler

Klitoris orgazmı ile G noktası orgazmı farklı mı? Bu hassas noktalar kadında cinselliği hangi yönde ve nasıl etkiliyor?

G Noktası olarak adlandırılan anatomik bölge tüm kadınlarda vardır ve bu bölgeye birkaç dakika boyunca aralıksız masaj yapıldığında klitoral orgazmdan çok daha farklı ve daha yoğun bir orgazm gerçekleştiği kabul edilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Güçlü Kaleağası, G noktası ve Klitoris orgazmı hakkında bilgiler veriyor.

Orgazma ulaşmak için vajinal ve klitoral orgazmın dışında G noktası orgazmı ile de zirveye ulaşıp bütüncül bir orgazm yaşamak mümkün. Burada önemli olan partnerlerin kendilerini ve eşlerini çok iyi tanıyıp nelerden zevk aldıklarını ya da nelerden hoşlanmadıklarını bilerek hareket etmek…

Nitekim sadece fiziksel bir aktivite olmayan orgazm olayı duyguları ve ruhsal enerjiyi de etkileyen bir durumdur. Orgazmı seksüel uyarılar en üst noktaya geldiği anda, kuvvetli ve heyecan verici hislerin tatlı bir boşalımıyla gerçekleşen zirve durumu olarak açıklayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Güçlü Kaleağası, orgazma holistik (bütüncül) açıdan yaklaşmak gerektiğini kaydediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir