Çarşamba, Haziran 23
Home>>Faydalı Bilgiler>>Nemlendirici Saç Maskesi

Nemlendirici Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Kuru Saçlar İçin Nemlendirici AVOKADO MUZ MASKESİ

Saçlarınızda oluşan kuruluk hissi sizi rahatsız ediyorsa, uçuk fiyatlarda ki uzman bakım merkezlerine çuvalla para ödemek size göre değil ise, ev ortamında hazırlayabileceğiniz nemlendirme özelliği olan avokado muz karışımlı saç bakım maskesi ile saçlarınıza yumuşak ve parlak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bildiğiniz üzere birçok popüler nemlendirici saç bakım maskesi tarifi bulunmakta bunların arasında en çok rağbet gören ise muz-avokado ikilisinin oluşturduğu maske tarifidir. Bu tarifimiz saç bakım kategorileri arasında en çok faydası görülen ve faydalı sonuçlar almanızı sağlayan maskeler arasında en çok tercih edilenidir.

Aşağıda vereceğimiz muz-avokado maskesini haftada bir defa uygulayarak olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Beklentinizi karşılayacak süre ise uygulama devam ederken 4 ile 6 hafta içerisinde gerçekleşecektir. Bu süreç sonlarına doğru saçlarınızda oluşan yumuşaklığı ve parlaklığı çok net hissedebilir ve görebilirsiniz. Saçlarınıza uygulayacağınız bu yöntem ile birlikte tavsiye edeceğimiz bir diğer durum ise, daha sağlıklı bir saç yapısına kavuşmak ve saçlarınızın ihtiyacı olan gerekli vitamin ve mineralleri günlük bir şekilde karşılayabileceğiniz bir besin programı uygulayıp aksatmadan takip etmenizdir.

Avokado Muz Maskesi Tarifi ve Uygulanışı

Günümüz şartlarında her bölgede avokado bulmanız mümkün olmayabilir bu durumda tek başına muz kullanarak da maskeyi hazırlamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Bir adet bütün yumurtayı bir kap içerisine alarak köpürene kadar karıştırıyoruz. 1 adet muzu dilerek yumurta içerisine ekliyoruz ve birlikte iyice karıştırıyoruz. Avokado bulabildiyseniz eğer aynı şekilde dilimledikten sonra karışımımızın içerisine ekleyerek karıştırıyoruz.

Çıkmış olan karışıma 2 yemek kaşığı miktarında badem yağı veya zeytinyağı, akabinde 2 yemek kaşığı miktarında yoğurt ilave ediyoruz. Malzemelerimizin tümü pürüzsüz bir hale gelene kadar iyice çırpıyoruz.

Saç derisi dahil olmak üzere saç diplerinizden uç kısımlarına kadar iyice sürerek karışımımızı uyguluyoruz. Karışımımızı masaj yaparak uygularsak daha faydalı olacaktır.

Uygulama işleminden sonra başımıza bir bone takıyoruz ve 30 dakika süre boyunca bekletmeye alıyoruz. Süre sonunda nemlendirici özelliği bulunan bir şampuan ile saçlarımızı güzelce duruluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir