Çarşamba, Nisan 21
Home>>Hastalıklar>>Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır? Nasır’a Ney İyi Gelir?
HastalıklarNasıl YapılırSağlık HaberleriTedaviler

Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır? Nasır’a Ney İyi Gelir?

Nasır Tedavisi Nasıl Yapılıyor? Evde Etkili Nasır Tedavisi ?

Nasır, hemen hemen herkesin hayatının bir döneminde yaşadığı bir sorundur. Nasır, özellikle ayaklarda meydana gelir. Nasır, cildin bir bölümünün aşırı tahrişe bağlı kalınlaşması ve sertleşmesidir. Ağrılı olabildiği gibi hiçbir ağrı veya sıkıntı yaratmaya da bilir. Nasır için evde uygulayabileceğiniz basit birkaç yöntemden bahsetmek istiyorum.

Ekmek ve Sirke

Sirke, anti-bakteriyel, anti-fungal ve asit düzeyinin yüksek olması nedeni ile yumuşatıcı özelliği vardır.

Gereken Malzemeler

1)    Bir parça ekmek

2)    1 bardak elma sirkesi

3)    Gazlı bez

4)    Flaster veya bant

5)    Ponza taşı (İsteğe bağlı)

Uygulaması Nasıl Olur?

Eğer var ise ponza taşı ile nasırı biraz sürtün, bir kabın içine yarım fincan elma sirkesini koyup, yarım dilim ekmeği sirkenin bulunduğu kaba koyun. Ekmek sirkeyi iyice emdikten sonra sirkeli ekmeği nasırın üzerine koyun ve üzerine gazlı bez sararak tıbbi bant (flaster) ile yapıştırın.

Limon – Zeytinyağı-Kabartma Tozu 

Limon suyu, yüksek asidik yapısından dolayı, nasırı yumuşatırken, zeytinyağı da cildin kurumasını önler ve cildi nemlendirerek yumuşatır, kabartma tozu ise antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir aynı zamanda ölü hücrelerin temizlenmesinde yardımcıdır. Bununla birlikte kabartma tozu, hazırlayacağımız karışımın macun kıvanını sağlanması için gerekmeketedir.

Malzemeler

1)    Birkaç yemek kaşığı limon suyu

2)    2 çay kaşığı zeytinyağı

3)    Kabartma tozu

4)    Gazlı bez

5)    Tıbbi bant

Hazırlanışı ve Uygulama

2 veya 3 yemek kaşığı limon suyu ile 2 çay kaşığı zeytinyağını karıştırın içine macun kıvamı sağlayacak kadar kabartma tozu ilave ederek karıştırın, hazırladığınız karışımı nasırın üzerini kaplayarak sargı bezi ile sarın ve tıbbi bant ile yapıştırın.

Hazırladığınız karışımı kapaklı bir kapta direkt güneş ışığı almayan bir yerde saklayarak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir