Çarşamba, Kasım 24
Home>>Güzellik - Bakım>>Mükemmel Doğal Makyaj İçin Bilmeniz Gereken 6 Temel Kural
Güzellik - BakımMakyaj Bilgileri

Mükemmel Doğal Makyaj İçin Bilmeniz Gereken 6 Temel Kural

Mükemmel Doğal Makyaj İçin Bilmeniz Gereken 6 Temel Kural

Makyaj aslında herhangi bir kıyafetin en önemli parçalarından biridir. Küçük kusurları gizlemek, kıyafetlerimizin ve aksesuarlarımızın görünümünü geliştirmek ve istediğiniz renkleri elde etmenize yardımcı olmak için, renkleri, farklı makyaj katmanlarını düzgün bir şekilde nasıl karıştıracağınızı bildiğiniz şık bir stil sahibi olabilirsiniz.

Doğalmakyaj yapmanın asılamacı olabildiğiniz çok kusuru örtermekle beraber çok yakından bakılmadıkça tamamen doğal görünmesini sağlamak. Sanki hiç makyaj yapılmamış gibi durursunuz. Bu küçük kusurları kapatmanız için mükemmel bir yoldur. İşte mükemmel doğal makyaj görünümünü nasıl yaratacağınıza dair bazı ipuçları:

Doğal Makyaj İçin Cildinizi Nemlendirin

Nemlendirici teknik olarak makyaj olmasa da, muhtemelen, elde etmeye çalıştığınız etkiden bağımsız olarak, yüzünüzde günlük olarak kullanmanız gereken en önemli ürünlerden biridir, ancak mükemmel doğal makyaj görünümünü arıyorsanız, nemlendirici daha da yararlı hale gelecektir.

Makyajınızı uygulamaya başlamadan önce yüzünüze ince bir nemlendirici katmanı uygulayarak, daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için cildinizi dolduracak ve nemlendireceksiniz. Bu şekilde, gerçek makyajı uygulamaya başladığınızda, doğal görünüm daha doğal oğal ve şık görünecektir.

Doğal Makyaj İçin Astar ve Primer Uygulayın

Fondöten uygulamadan önce, fondöten ve makyajın geri kalanı için cildinizi hazırlamanın tek amacı olan primer uygulamanızdır. Primer isminden de anlaşılacağı gibi ilk olarak uygulamanız gereken üründür. Bu makyajın daha kalıcı ve doğal görünmesine yardımcı olacaktır. Bu tarz ürünler (yüz için olanı) kırışıklı, burun etrafındaki kızarıklıklar azaltır ve gözeneklerin küçülmsine yardımcı oluyor.

Primer uygulandıktan sonra sıra astarı uygulama zamanıdır. Tabii ki, mümkün olduğunca doğal cildinize yakın bir fondöten tonu seçmelisiniz, ancak makyajınızın daha uzun süre dayanmasını ve daha doğal görünmesini sağlayan harika bir ipucu, düz bir fırça veya karıştırma ile uyguladıktan sonra astarı bir sünger ile uygulamaktır.

Doğal Makyaj İçin Doğru Kapatıcıları Seçmeniz Gerekir

Kapatıcı, gözlerinizi çevreleyen ciltte koyu halkaları veya renk değişimlerini gizlemek için tasarlanmıştır ve bu büyük bir müttefik veya en kötü düşmanın olabilir. Eğer doğru bir kapatıcı tonu  seçmezseniz, sadece gözlerinizin etrafındaki bölgede daha fazla renk ya da hasar görecek, aynı zamanda doğal bir makyaj görüntüsü elde edemeyeceksiniz.

Sizin için doğru kapatıcıyı seçerken en iyi başlangıç doğal ten tonundan iki ton daha hafif olanı seçmektir. Ancak tonlar biraz öznel bir ölçü birimi olduğundan, yeşilimsi, sarımsı ya da koyu halkaları gizlemek için en iyi varyasyonu deneyerek bulmanız gerekmektedir.

Doğal Makyaj İçin Pudra Kullanmaktan Kaçınmayın

Pudra kullanmak doğal bir makyaj görüntüsü elde etmek için harika bir makyaj seçeneğidir. Pudra uygularken fondöten tonuyla eşleşen veya yarı saydam olabilecek bir tonu arayın. Pudra uygularken kabarık ve büyük fırça yardımıyla az miktarda uygulamaya özen gösterin.

Pudra kullanılmasının iki avantaj vardır: Birincisi, astarınızın (fondötenin) daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur ve gün içinde solma veya düzensizliği önler, ikincisi tüm makyajınızın daha doğal görünmesine yardımcı olur.

Doğal Makyaj İçin Allık ve Aydınlatıcı Kullanımı

Allık ve Aydınlatıcı doğal bir görünüm elde etmek için harika bir seçenek. Çünkü bunların tek amacı cildinizdeki doğal rengi taklit edip daha taze vecanlı görünmenizi sağlamaktır. Ancak bunları doğru bir şekilde kullanmak için dikkatli olmalısınız, çünkü aşırı derecede kullanıldığında doğal makyajdan uzaklaşıyorsun.

İlk olarak, elmacık kemiklerine uyguladığınız kırmızımsı tozu, pembe görünmesi ve doğal kızarıklık hissi vermesini sağlayın, ki bu çılgınca sevimli ve güzel görünmenizi sağlar. Ancak, doğal bir makyaj görünümü oluşturmaya çalışıyorsanız, allık üzerinde çok, çok hafif uygulamalısınız.

Aydınlatıcı ise yüzünüzün, burnunuz ve elmacık kemikleriniz gibi daha yüksek noktaları aydınlatan ışığın etkisini yeniden yaratmaya çalışır. Ayrık ve küçük miktarlarda vurgulayıcı size muhteşem bir doğal görünüm sunarken yüzünüzün daha hidratlı ve sağlıklı görünmesini sağlar, ancak ağır katmanlar olarak uygulamak tüm makyajınızı mahveder, bu yüzden dikkatli olun.

Doğal Makyaj İçin Göz Farı, Maskara ve Dudak Parlatıcı

Doğal bir görünüm elde etmeye çalışıyorsanız, doğal ten renginize yakın olan göz farı tonlarını seçmeli ve bunları ince katmanlar halinde uygulamanız gerekir; çünkü insanların makyaj yaptığınızı fark etmelerini istemezsiniz. Aynısı rimel için de geçerli.

Son olarak dudak parlatıcısı, dudaklarınıza nemlendirilmiş ve erimiş görünüm verdiği için rujdan daha iyi bir seçenektir. Tüm doğal makyajınızı tamamlayacak şeftali ya da yumuşak pembe tonlarını tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir