Pazar, Ağustos 1
Home>>Güzellik - Bakım>>Mükemmel Bir Pedikür Nasıl Yapılır
Güzellik - BakımManikür - Pedikür

Mükemmel Bir Pedikür Nasıl Yapılır

Mükemmel Bir Pedikür Nasıl Yapılır

Güzellik salonlarında birçok kişinin kullandığı pedikür küveti ve malzemelerini iyice temizlendiğinden emin olduktan sonra kullanın.

Bu konuya önem veren güvenilir steril yerlerle çalışın.
Kış aylarında da pedikürünüzü yaptırın ve koruyun. Soğuk havalarda da pedikürünüzü lastik korunak ve diğer koruyucuları kullanarak koruyun. Pedikür sırasında giyilen pedikür terliğini bir müddet ayağınızda tutun ve çizilmeler, rüzgar gibi etkenlerden koruyun.

Çıplak ayaklarınızdan utanmayın. Nem ve hava almaları gerekiyor. Oje ve bakımla bu görüntünün tadını çıkarın. Ojeleri kısa sürede yenileyin.
Hamilelere pedikür mucizesi. Şişkin ve yorgun ayaklarınız bakımla canlansın. Kendinizi şımartın. Tırnaklarınız oje kimyasallarından etkilenmez ve gebelikte pedikür gayet güvenlidir.

Herkesin düzgün şekilli tırnakları ve parmakları olmayabilir. Özel bir törpüleme, kesim ve bakımla pedikürün mucizelerini görün.
Çok hassas bir deriniz varsa aseton yerine daha yumuşak bir çıkartıcı kullanın.
Pedikür yaptırmak için güvenilir ve profesyonel bir salon seçin.

Mükemmel Bir Pedikürün Püf Noktaları Nelerdir

Ayak ve el tırnaklarınızı aynı renk olması daha hoş bir görünüm olacaktır.

Size en uygun rengi seçin ve tırnaklarınızı hazır olduktan sonra bu rengi el ve ayaklara dikkatlice sürün. Önce topuklarınızı topuk taşıyla temizleyin ve nasırları alın. Pedikür sırasında jilet ve bıçak kullanılmamalı. Gerekirse bir salona gidip profesyonel yardım alın. Evde en az 5 dakika boyunca ayaklarınızı ılık suda bekletin. Ponza taşı ve peeling ile ayak bakım ürünler kullanın. Tırnak etlerini mikroplardan arındırın. Pedikür sırasında tırnak etlerini kesmek yerine geri itin.

Nemlendirici sürerek etlerinizi yumuşatın. Tırnak etleriniz kızarır veya tahriş olursa dermatoloğa görünün. Ojeyi bir veya en fazla iki hafta tırnaklarınızda tutun. Aksi halde tırnaklarınız kalıcı bir şekilde sararıp renk değiştirebilir. Asetonla haftada bir ojenizi çıkarıp limon suyuyla biraz ovun. Renksiz, kalın ve kıvrık tırnaklarınıza limon bakımı iyi gelir. Mantar enfeksiyonu varsa doktora gidin. Pedikürden hemen önce bacaklarınızı tıraş etmeyin.

Bu kesik riskini alırsanız bakteriler kolayca pedikür sırasında bacakların kesik yerlerinden sızmaya çalışır. Mikroplardan korkanlar, pedikür salonlarına kendi pedikür takımlarını getirebilir. Ortak kullanımdan kaçınmış olursunuz. Antibakteriyel temizleme ürünleriyle bu aletlerin sterilize edilmesi gereklidir. Batıkları önlemek için tırnaklarınızı düz kesin. İçe doğru kıvrımlı kesimler kötü sonuçlar verir. Pedikür setiniz hazır ve temiz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir