Pazar, Eylül 19
Home>>Hastalıklar>>Memenin Ana İşlevi Ve Kanserdeki Durumu
HastalıklarKadın HastalıklarıKanserTedaviler

Memenin Ana İşlevi Ve Kanserdeki Durumu

Memenin Ana İşlevi Ve Kanserdeki Durumu

Op. Dr. İrgil, memenin sadece emzirme için var olan yağ kütlesinden oluşan bir organ olduğunu söylüyor..

BALIKESİR’de düzenlenen ‘Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar’ konulu panelde konuşan Opr. Dr. Ceyhun İrgil, her yıl binlerce kadının ölümüne neden olan memenin kuyruk yağından farkı olmadığını ve sadece emzirmeye yarayan bir organ olduğunu açıkladı.

Özünde yağ kitlesi olan memenin, göz, kol, ayak gibi işe yarayan bir organ olmadığına dikkat çeken Dr. İrgil, “Meme işe yaramış olsa erkeklerde olurdu. Ama işe yaramayan bu organ için her yıl binlerce insan ölmemeli” diye konuştu.

Bursa Meme Guatr Cerrahi Merkezi’nden Op. Dr. Ceyhun İrgil, şaşırtan açıklamalarını Balıkesir’de düzenlenen “Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar” konulu panelde yaptı.

“Memenin kuyruk yağından farkı yok” diyen doktorun açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

İrgil, “Meme sadece emzirmek için yaratılmış, başka bir işe yaramaz. Memeler dört köşe olsaydı kadınlar erkeklerin yarısını kandıramazdı. Hiçbir işe yaramayan bu organ yüzünden maalesef dünyadaki bütün kadın ölümlerinin en fazla nedeni meme kanseri hâlâ” dedi.

“MEME HİÇBİR ŞEYE YARAMAZ”

Op. Dr. İrgil’in, panelde yaptığı ve dinleyenleri şaşırtan açıklamaların satır başları şöyle:
“Dünyada niye meme kanseri konuşuluyor da pankreas kanseri konuşulmuyor? Çünkü bu hem çok kolay tespit edilebilen bir hastalık, hem de çok yaygın.
Erken tespit edilmesi durumunda aileye ve topluma büyük katkı sağlanıyor, devlete ekonomik olarak büyük katkısı oluyor. Hem de işe yaramayan bir organ yüzünden ölümün önüne geçiyorsunuz. Küçümsüyor musunuz? Memeye felsefik olarak bakın ne yürümeye yarar, ne görmeye yarar, hiçbir şeye yaramaz. Meme dediğin emzirmek için yaratılmıştır.

“ZANNETMEYİN İŞİ SADECE MEMEYLE GÖTÜRÜYORSUNUZ”

Biz böyle bakmıyoruz tabii ama özünde budur. Ne estetik cerrahların baktığı gibi estetik bir organdır, ne de kadınlarımızın çoğunun baktığı gibi cinsel organdır. Sadece süt vermek için yaratılmış bir bezdir. İşlev olarak baktığınızda ben bir kadın olsam ‘2 memenizi mi alalım yoksa baş parmağınızı mı keselim’ deseler ‘2 mememi alın’ derim. Baş parmak ondan daha işlevseldir. Sosyal açıdan baktığınızda meme çok acayip işlere yarayan, reklam aracıdır, karşı tarafı çağırmak için.
Asıl hedef üremek olduğu için karşı cinsi kandırmak içindir. Mesela düşünün memeler dört köşe olsaydı erkeklerin yarısını kandıramazdınız. Siz zannetmeyin işi sadece memeyle götürüyorsunuz, o bir reklam. Memeye özünde baktığımızda avucumuzun içini dolduracak kadar yağ kütlesi. Bütün özü ve her şeyi o kadar.
Memenin üzerinden deriyi kaldırdığınızda geriye kalanın direkt olarak kuyruk yağı olduğunu düşünebilirsiniz. Erkeklerin delirdiği şey bildiğin kuyruk yağıdır. Göğüs kafesi üzerinde bulunan memenin kemikle, kasla, dokuyla hiçbir alakası yok.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir