Çarşamba, Haziran 23
Home>>Hastalıklar>>Erkek Hastalıkları>>Meme Kanserinde Erkekler Ne Yapmalı?

Meme Kanserinde Erkekler Ne Yapmalı?

Erkekler de meme kanserine yakalanabiliyor. Dr. N. Ömür Kahraman, bu durumda erkeklerin neler yapması gerektiğini, tedavi yöntemlerini anlattı..

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Kadın Platformu, tarafında meme kanserinde erken teşhisin önemi konulu konferans düzenledi.

Çukurova GİAD Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikte Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ve İI Kanser Kontrol Birim Sorumlusu Dr. N. Ömür Kahraman, “Kadınlarda Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi” konulu sunum yaptı. Erken tanı konulduğunda meme kanserinin tamamen tedavi edilebildiğini bildiren Dr. Kahraman, kişinin kendi kendini nasıl muayene edebileceğini aktardı, katılımcıların hastalıkla ilgili sorularını cevaplandırdı.

Hastalığın risklerini aktaran ve kadınların belirli aralıklarla mutlaka muayene olmaları gerektiğine dikkat çeken Dr. Kahraman, ailesinde meme kanseri olan erkeklerin de bu hastalığa yakalanabileceklerini kaydetti. Kendi kendine muayenenin önemine değinen Dr. Kahraman, “Meme kanserinde kendi kendini muayene, doktor muayenesi ve yılda bir kez mamografi çektirmek hastalığın erken tanısında çok önemli. Özellikle 40 yaşın üzerindeki her kadın yılda bir kez mamografi çektirmelidir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir