Salı, Mayıs 11
Home>>Faydalı Bilgiler>>Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?
Faydalı BilgilerSağlık Haberleri

Makyajla Uyumanın Zararları Nelerdir?

Makyajla Uyumanın Zararları

Makyaj malzemeleri, tüm kadınların vazgeçilmezi haline gelen günlük kullanımın önemli bir parçası olmuş ürünlerdir.

Kadınlar için makyaj yapmak ne kadar önemliyse kullanım sonrası makyajı temizlemekte o denli önemli bir durum olmalıdır. Zira ilerleyen dönemlerde renk dengesi bozulmuş , pürüzsüzlüğünü kaybetmiş ve mat bir cilde sahip olmayı eminiz hiçbir kadın istemez.

Gece yatmadan önce makyaj silmek mutlaka alışkanlık haline getirilmelidir. Geceleri makyajla uyumak zamanla cildinizin tazeliğini yitirmesine ve böylece kısa zamandayaşlanmasına neden olur.

Gün içerisinde kirlenmelere, yıpranmalara maruz kalan cilt, gece saatlerinde kendini yenilemeye çalışır. Makyajla kapatılmış cildin oksijen alamaması ve gece boyu kendini yenileyememesi durumunda, ciltte kırışıklıklar meydana gelmesi kaçınılmadır. Tüm bu nedenlerden dolayı gece uyumadan önce makyajı silerek yatmak çok önemlidir. Özelikle göz makyajı, son derece hassas olan göz çevresine ciddi zarar verir. Rimel gibi ürünlerle uyumak, kirpiklerin kısa zamanda kuruyarakndökülmesine neden olur. Aynı zamanda rimelle uyumak kirpik diplerinde arpacık çıkması ve ilerleyen dönemlerde göz şekli bozukluğuna neden olabilecek enfeksiyonlara davetiye çıkarmak anlamına gelmektedir. Bu nedenlerden dolayı uyumadan önce mutlaka rimelden arınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir