Perşembe, Kasım 25
Home>>Faydalı Bilgiler>>Makyajınızı Temizlemezseniz Neler Olur? Bilmiyorum Deme!
Faydalı BilgilerGüzellik - BakımMakyaj Bilgileri

Makyajınızı Temizlemezseniz Neler Olur? Bilmiyorum Deme!

Makyajınızı Temizlemezseniz Neler Olur? Bilmiyorum Deme!

Bazen oldukça yorgun olduğunuzdan dolayı makyajı çıkarmak ile uğraşmayabilirsiniz. Ancak, bu alışkanlığın cildiniz üzerinde bir sıkıntı yaratabileceğini biliyor musunuz?  Düzenli olarak makyajınızı silmediğinizde gerçekleebilecek kötü durumlara bir göz atın.

Göz makyajının doğru yapılması, her kız için bir başarıdır. Ancak, bu sıcak dumanlı gözlerin veya bu renkli gölgelerin bir göz enfeksiyonuna neden olabileceğini biliyor musunuz? Maskaradan gölgelere kadar, minik parçacıklar gözünüze kayabilir ve tahriş, kızarıklık ve hatta ciddi bir enfeksiyona neden olabilir.

Kimse şu korkunç siyah kafalıların hayranı değil. Makyajı çıkarmadığınızda gözlerinizi tıkar ve siyah noktalara götürürsünüz.

Makyajı çıkarmadığınızda gerçekleşebilecek en belirgin şeylerden biri sivilcedir. Tıkalı gözenekler ve makyajı kaldırmamak enfeksiyona ve sivilceye neden olabilir.

Geceleri rujunuzu temizlemezseniz, dudaklar kuru hale gelebilir, çünkü renk neme engel olacak şekilde kurur.

Makyajınızı çıkarmazsanız tıpkı rujda olduğu gibi cildiniz gittikçe kurur. Çünkü bir bariyer oluşturur. Ayrıca, makyaj erken yaşlanma belirtilerine neden olabilecek serbest radikalleri çeker.

Makyajda belki de en önemli olan sorun, cildinizin ölü hücreleri düzgün şekilde dökmediği ve gözeneklerin tıkanmasına ve sonuçta salgınlara neden olabileceğidir.

Dermatoloji uzmanı Dr. Schweiger, maskara ve astar içinde düzenli olarak uykuya dalmakla “küçük saç foliküllerinin ve yağ bezlerinin tıkanmasına neden olabilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir