Cuma, Haziran 25
Home>>Faydalı Bilgiler>>Makyaj Hileleri İle Harika Görünün
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

Makyaj Hileleri İle Harika Görünün

Makyaj Hileleri İle Harika Görünün

Ünlü isimler ve ünlü bir markanın güzellik tavsiyeleriyle tüm kadınlar küçük hilelerle makyajda kusursuz olacak..

Çarpıcı kirpikler yaratın
Jessica Biel ile çalışan Chanel’in makyaj artisti Kara Yoshimoto Bua; makyaja tek bir kat maskara ile başlamanızı öneriyor ve ardından tekli takma kirpikleri cımbız ile takmanız gerektiğini belirtiyor. Kirpikleri; doğal kirpik çizginiz üzerinde, dış kenarlardan içlere doğru uygulamaya özen göstermelisiniz. Ardından daha belirgin bakışlar yaratmak için maskara ile kirpiklerin arasına aynı renkte eyeliner ile küçük noktalar koyun.

KUYRUĞU UZATIN
Göz makyajına daha eğlenceli bir hava katmak için 60′lardan ilham alarak likit ya da krem eyeliner ile kuyruklu bir göz makyajı yaratmaya ne dersiniz? Ginnifer Goodwin’in makyaj artisti Jenn Streicher; çizgiyi önce kuru ince bir göz kalemiyle çekmenizi, ardından üzerinden eyeliner ile geçerek kuyruk yaratmanızı öneriyor. Ayrıca kuyruğu dışarıdan içe doğru çekmeye özen göstermeli ve tek bir çizgi yaratmaya çalışmalısınız. Üst üste birkaç kat geçtiğinizde daha fazla hata yapabilirsiniz.

MAVİYİ KULLANIN
Şekillendirmeye; iki tane göz hizasında yandan, bir tane arkada olmak üzere üç örgü yaparak başlayın. Daha sonra bu tutamları tek bir örgü haline getirin. Ardından aralardan birkaç saç telini çıkararak dağınık bir görünüm yaratın. Sabitlemek için ise hacim veren yumuşak bir saç spreyini bolca sıkın. (InStyle dergisi)

BAKIŞLARINIZI İYİCE CANLANDIRIN
Blake Lively’nin ışıltılı bakışlarını yaratmak için makyaj artisti Elaine Offers; gözün iç köşelerine V şeklinde hafifçe altın far uyguluyor. Daha sonra da göz kapaklarına önce kırmızı alt tonlarına sahip bronz bir far sürüyor. Ardından nemli far fırçasını kullanıp koyu mor rengi uygulayarak buğulu göz makyajını yaratıyor. Son dokunuş mu? Offers; gözün iç kısımlarındaki parlaklığa dramatik bir kontrast yaratmak için birkaç kat maskara uygulamayı tercih ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir