Pazar, Kasım 28
Home>>Faydalı Bilgiler>>Limonla Saç Rengi Nasıl Açılır ?

Limonla Saç Rengi Açılışı Nasıl Yapılır?

Saç renginizi açtırmak için kuaföre gitmeniz şart değil. Eğer buzdolabınızda limon varsa kendinizde saç açma işlemini yapabilirsiniz. İlk olarak birkaç limonu kesin ve sıkın. Yarım fincan limon sunu elde ettikten sonra bir kâseye aktarın ve üzerine yarım fincan su ekleyin. Oluşturduğunuz karışımı sprey şişesine doldurun. İyice çalkalayın.

Saçlarınız uzun ve gür ise yarım fincan yetersiz olacaktır. Bu durumda su ve limon miktarını birer fincan olarak ayarlayın. İstediğiniz ölçülerde uygulayabilirsiniz ama limonla suyun aynı ölçüde olmasına dikkat edin. Yani yarım fincan limona bir fincan su koyarsanız beklediğiniz sonucu alamazsınız.

Hazırladığınız karışımı dolduracağınız sprey şişesi önceden kullanılmış bir şişe ise iyice yıkayın. İçindeki kimyasalların tamamen temizlendiğinden emin olun. Karışımı uygulamadan önce saçınızı ıslatın. Saçlarınız nemli olmalı. Su damlamayacak kadar kurutmanız yeterli olacaktır. Saçlarınız yeteri kadar nemli olmazsa limon saçlarınızı çok kurutur. Aslında saçınızın doğal yağları limonun zararlı etkilerine karşı saçınızı korur.  Tabii bunun için saçınızı birkaç gün yıkamamış olmanız gerekmektedir.

Limon su karışımını saçınıza sıkın. Daha açık olmasını istediğiniz bölgelere daha fazla uygulayın. Karışımdan ne kadar çok kullanırsanız saçınız o kadar çok açılır. Eğer karışımın bütün saçınıza sıçramasını istemiyorsanız, belirli yerlerin açılmasını istiyorsanız bir pamuk yardımıyla karışımı saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saç diplerinize de iyice uygulayın ki dipleriniz koyu kalmasın.

Sprey uygulamasını bitirdikten sonra güneşe çıkın. Güneş ışınları limonu harekete geçirir ve saçınızın daha iyi açılmasını sağlar. Güneşte ne kadar kalırsanız saçınızdaki açılma o kadar çok olur. Ama bunu abartıp 1 saatten fazla güneşte kaşırsanız saçınıza zarar verebilirsiniz.

Güneşte de bekledikten sonra artık saçınızı yıkayabilirsiniz. Suyun soğuk olması saçınızın daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar. Önce limonun yapış yapış etkisinden kurtulana kadar yıkayın. Daha sonra her zaman kullandığınız şampuanınızla yıkayın ve saç kreminizi uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir