Pazar, Eylül 19
Home>>Faydalı Bilgiler>>Kuru Saçlar için Bakım Önerileri

Kuru Saçlara Kavuşmanın Yolları

Güzel ve estetik görünmenin en önemli adımlarının başında saç bakımı gelmektedir. Kadınların kıyafetleri ve aksesuarları ile birlikte bir bütün olarak güzel görünmesini sağlayacak saçların bakımını doğru yaptığınızda başarıya ulaşabileceksiniz.

Günümüzde en zor saçımı kuru saçlar içindir. Kuru saçlara sahip olan bayanlar daha sağlıklı ve güzel saçlara ulaşmak istiyorlar ise saçlarının uçlarında yer alan kırıkları sık sık kuaföre başvurarak kestirmelidir. Bununla birlikte aşağıda madde madde kuru saçlar için nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve neler yapmamalısınız gerektiğini aktarmak istiyoruz.

Kuru Saçlar için Şampuan Seçimi

Kuru saçlara sahip iseniz şampuan seçimine oldukça dikkat etmelisiniz. Her banyoya girdiğinizde saçlarınızın yağlarından ve kirlerden arınmasını sağlayacak olan şampuanın kesinlikle nemlendirici özelliği olması gerekmektedir.

Kuru Saçlar için Saç Bakım Kremleri

Kuru saçlara sahipseniz şey nemdir. Saçlarınızın kurumaması ve nem oranını arttırmak için doğru nemlendirici içeriğe sahip bakım ürünlerini düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Saç bakım kremi seçer iken içerisinde alkol ve bu tarz maddelerin olmadığına emin olunuz. Alkol, kuru saçların dökülmesine neden olacaktır.

Kuru Saçlar için Tarama Önerileri

Kuru saçlara sahip iseniz saçlarınızı sürekli taramamanız önerilmektedir. Sürekli olarak kuru saçlarınızı tarar ve fırçalar iseniz o kadar hızlı ve çok bir şekilde dökülmeye başlayacaktır. Bu yüzden her banyo sonrasında saçlarınız ıslak iken ellerinizi kullanarak taramanız önerilmektedir. Bu şekilde yapacağınız tarama işleminde saçlarınız daha az kırılır ve dökülür.

Kuru Saçlar için Sirke Kullanımı

Sirke, oldukça doğal bir nemlendiricidir. Bu yüzden her banyonuzda az bir miktar sirke ile saçlarınızın diplerini yıkamanız önerilmektedir.

Bakım önerileri ile birlikte sizlere birde kuru saçlar için bakım maskesi sunmak istiyoruz.

Kuru Saçlar için Bakım Maskesi

Malzemeler

1 tane muz

1 tane avokado

2 çorba kaşığı süzme bal

1 adet yumurta

2 çorba kaşığı yoğurt

3 çorba kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda yer alan tüm malzemeleri derin bir cam veya porselen kap içerisine katarak sadece tahta kaşık ile karıştırınız. İçerisinde yer alan malzemelerin sağlığını koruması için porselen kap ve tahta kaşık kullanmanız önerilir. Bu karışımı hazırladıktan sonra saçınıza masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekledikten sonra şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir