Cuma, Kasım 26
Home>>Hastalıklar>>Ağız ve Diş Sağlığı>>Kozmetik Diş Hekimliği Nedir?
Ağız ve Diş Sağlığı

Kozmetik Diş Hekimliği Nedir?

Kozmetik Diş Hekimliği

Kozmetik diş hekimliği dişlerin kozmetik ve güzellik amacıyla düzeltilmesidir. Kozmetik diş hekimliği her zaman için oldukça moral bozucu ve utanç verici kötü ve garip bir görünüş yerine size görsel olarak güzel bir görünüş kazandırmayı amaçlar. Kozmetik diş hekimliği çevre dokular dâhil olmak üzere kişinin tüm ağız boşluğunun değiştirilmesini ve varsa ağız hastalıklarının tedavi edilmesini hedefleyen bir yöntemdir.

Eskiden diş dolguları veya diğer diş restorasyonları için kullanan malzemeler arasında amalgam, altın ve porselen gibi diğer metaller yer alıyordu. Bu maddeler ağızda yapay bir görüntüye neden oluyordu; fakat sadece porselen veya diğer benzer kompozit malzemelerin kullanıldığı gelişmiş teknoloji sayesinde kozmetik diş hekimliğinde kişiye doğal bir görünüm kazandırmak amacıyla orijinal dişler taklit edilir.

Kozmetik diş hekimliğinde en popüler olarak uygulanan prosedür ince ısmarlama laminelerin boşlukları kapamak amacıyla doğrudan dişe yapıştırıldığı kaplamalardır. Bu prosedür ayrıca daha önce uygulanan renk açma veya beyazlatma yöntemi ile beyazlatılması mümkün olmamış dişlerin beyazlatılmasında da kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir