Çarşamba, Ağustos 4
Home>>Faydalı Bilgiler>>Dil Öğrenme>>Konuşarak İngilizce Öğrenmek

Pratik Yaparak Nasıl Evde İngilizce Öğreniriz?

İngilizce öğrenmek hem kariyeriniz hem de sizin için avantajlı bir hamledir. Günümüzde öğrenciler küçük yaşlardan itibaren okullarda İngilizce eğitimi almaya başlıyorlar. Bazıları ek olarak, İngilizce kurslarına gidiyor ya da internetten eğitim setleri indiriyorlar. Farklı İngilizce öğrenme tekniklerinden faydalanan da birçok kişi bulunmaktadır. Eğer siz de İngilizce öğrenmek isteyen kişiler arasındaysanız, İngilizce öğrenmenizi kolaylaştırıcı teknikler kullanabilirsiniz. Mesela konuşarak İngilizce öğrenmek, birçok kişi tarafından verimliliği kabul edilen bir yöntemdir. Ayrıca eğlenceli bir tekniktir. Sadece sayfalar dolusu İngilizce bilgi yığınlarına göz atarak değil, keyifli bir İngilizce diyalog kurarak da İngilizce eğitiminizi devam ettirebilirsiniz. Bunun için ya kendinize İngilizce bilen birisi bulmalısınız ya da daha iyisi ana dili İngilizce olan birisine ulaşmalısınız. Sayfalar dolusu kitabın size öğretemeyeceği şeyi böyle bir kişi bir cümlesiyle size aktarabilir. Çünkü günlük dilde kullanılan İngilizce onun ağzındaki İngilizcedir.

İngilizce öğrenme tekniklerini olabildiğince keyifli bir hale getirmeniz hem motivasyonunuza hem de eğitiminize yararlı olacaktır. Eğlenceli yöntemlerden birisi de, İngilizce şarkılar ile İngilizce öğrenmektir. Bunu sadece şarkıyı dinleyerek ve söyleyerek yapabilirsiniz. Bu şekilde sıkıntı çekiyorsanız, İngilizce şarkıyı sözlerini yazılı bir yerden takip ederek dinleyebilirsiniz. Bu şekilde işinizi daha da kolaylaştırmanız mümkündür. Ne tür İngilizce şarkılar dinlemelisiniz? Öncelikle beğendiğiniz şarkıları listelemeniz, bu yöntemi devam ettirebilmeniz adına gerekli bir uygulamadır. Bu şarkıları listelerken, olabildiğince anlaşılabilir olanları seçmeniz daha faydalı olacaktır.

İngilizce kelimelerde İngilizce öğrenmek hakkında önemli bir konudur. Bazı insanların İngilizce öğrenirken, sadece gramer yapısına odaklanır. Fakat şöyle bir sıkıntı var ki, dili oluşturan şey gramerden çok kelimelerdir. Yani gramer bilmeden bile derdinizi İngilizce kelimeler ile anlatabilirsiniz. Fakat tam tersi bir durumda, sadece ingilizce gramer bilmek ve kelime bilmemek pek de iç açıcı bir durum değildir. Bu sebeple İngilizce kelimeleri olabildiğince çok bilmek ve iyi kullanabilmek, İngilizce eğitimin en gerekli noktasıdır. İngilizce kelimeleri öğrenirken, az ama sürekli bir çalışma şekli yakalayabilirsiniz. Bunun için kendinize her gün öğreneceğiniz İngilizce kelime sayısı hedefi belirleyebilirsiniz. Gün gün de bu hedefe ulaşarak, her gün daha iyiye gidersiniz. İngilizce kelimeleri öğrenirken de farklı teknikler uygulamak mümkündür. Bu konuda da olabildiğince eğlenceli ve verimli bir yöntem tercih edin. Bu şekilde bir süre sonra dahi sıkılmadan eğitiminizi sürdüreceksiniz.

İngilizceyi öğrenmek için farklı yöntemler bulunduğunu söyledik. Bu yöntemleri uygularken önemli olan konunun sizin azminiz ve motivasyonunuz olduğunu tekrar etmekte fayda var. İngilizce eğitiminde esas olan sürekliliktir. İngilizceyi çok iyi konuşan insanlar bile, İngilizce eğitimlerini sonlandırmazlar. Aksine hem eski bilgilerini tekrar eder, hem de yeni şeyler öğrenirler. İşleyen demir pas tutmaz sözü tam olarak İngilizce için geçerlidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir