Salı, Mayıs 11
Home>>Faydalı Bilgiler>>Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

Sıcak yaz günlerinde daha rahat ve ferah gezmek için kolsuz kıyafetleri tercih edecek olan bayanların ufak gibi görünse de çok büyük ve önemli sorunlarından biri koltuk altı kararmasıdır. Koltuk altında oluşan bu kararma ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkartır iken genç veya yetişkin tüm bayanları rahatsız etmekte. Yaz aylarında kolsuz kıyafetlerinizi daha rahat ve sorunsuz giymek istiyor iseniz aşağıda sizlere sunacağımız bitkisel karışımları uygulayarak kısa süre içerisinde daha güzel ve temiz bir koltuk altına sahip olabilirsiniz.

Koltuk altı Kararmasına Limon Kürü

Sadece koltuk altında değil cildinizin hemen hemen tüm bölgelerinde oluşacak olan koyu lekelerin en etkili çözümü limondur. Limonun bu kadar etkili olmasının altında ise doğal ve etkili bir ağartıcı olma özelliği yer almakta. Limon kürü ile koltuk altınızdaki karartılardan kurtulmak için 3 günde 1 düzenli olarak her banyoya girişinizde kalın dilimlenmiş bir limon ile koltuk altlarınızı ovun ve daha sonra duşunuzu alın. Yaklaşık 15 günde koltuk altlarınızın daha beyaz olacağını görebilirsiniz.

 

Patates ile Daha Beyaz Bir Koltuk Altı Görünümü

Limonun ardından en etkili ağartıcı patatestir. Tıpkı limon gibi bitkisel ve doğal bir çözüm sunan patates sadece koltuk altını beyazlatmak için cildinizin daha sağlıklı ve daha güzel görünmesi için de sürekli olarak uygulayabileceğiniz bir kür. Özellikle hassas cilde sahip olan ve limonun cildini tahriş edeceğini düşünen bayanlar patates ile koltuk altlarına tıpkı limonda olduğu gibi masaj yaparak kötü görüntüden kurtulabilirler.

 

Salatalık ile Koltuk Altı Kararlamalarına Etkili Çözüm

Yine hassas ciltlere sahip bayanlar tarafından tercih edilecek olan salatalık doğal bir koltuk altı beyazlatıcısı olarak kullanılabilir. Salatalık ile koltuk altınıza masaj yaparak uygulayacağınız gibi bir diğer yöntem olarak da limon suyu ve salatalığını bir kap içerisinde karıştırıp daha sonra içerisinde az bir miktar zedeçal ekleyip karışım hazırlayarak koltuk altınıza uygulayabilirsiniz. Bu karışım koltuk altlarınızın hem daha beyaz olmasını sağlayacak hem de ölü hücreleri ciltten atarak daha sağlıklı kalmasına yardımcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir