Perşembe, Temmuz 29
Home>>Faydalı Bilgiler>>Kivi Maskesi Nedir Nasıl Güzelleştirir
Faydalı BilgilerGüzellik - BakımŞifalı Bitkiler

Kivi Maskesi Nedir Nasıl Güzelleştirir

Kivi Maskesi İle Güzelleştiren Sırlar

Bildiğimiz üzere kivi tropik bir meyvedir. Eskiden pek çok insan kiviyi hiç bilmezdi. Zaman geçtikte kivi her yerde kolaylıkla bulunabilen bir meyve olmuştur. Kivi, içerisinde barındırdığı asit ve vitaminlerden dolayı vücudumuza muhteşem faydaları vardır.

Ülke olarak vazgeçemediğimiz bir alışkanlık vardır ki o’da yemeklerden sonra meyve yeme alışkanlığıdır ve bu alışkanlık insanlarda aşırı şişlik meydana getirir ve rahatsız eder. Fakat kivi ve çilek için aynı durum geçerli değildir. İçeriklerindeki asit oranlarından ötürü sindirimi çok kolaydır ve şişlik hissi vermez ve hiçbir şekilde rahatsızlık vermez. İçeriğindeki bahsettiğimiz asit aynı zamanda ciltte yenileme yapar ve genç bir görünüme kavuşmanız açısından faydası çoktur. Kısacası cildinize doğal bir peeling yapar. Ölü derilerin tamamını yok eder ve atar. Kivinin bunların yanı sıra anti bakteriyel etkisi de bulunduğu için mikroplara karşı cildinizin savunması artar ve sivilce oluşumunu engellemiş olursunuz.

Kivi, en çok C vitamini barındıran meyvelerden biridir. Bundan ötürü ciltte kolajen yenilemesini de sağlar. B vitamini de içeren kivi kalsiyum ve fosfor minerallerini içerisinde bulundurduğundan cilt sürekli kendini yeniler.

Şimdi sizlere kivi maskesi ile güzelleşebileceğiniz birkaç  tane önerilerimiz olacak.

Şimdi en kolay kivi maskesi tarifi anlatacağız, iri bir kivi buluyoruz ve kabuklarını güzelce temizliyoruz. Çok ince olmadan, parçalamadan doğruyoruz. Sonrasında rahat edebileceğiniz bir yere geçin ve uzanın. Kesmiş olduğumuz kivi halkalarını cildinizin üzerine koyun ve bu halde 15 dakika kadar bekleyin. Bu işlemin ardından cildiniz dinlenmiş ve canlılık kazanmış olacaktır.

Diğer maskemize geçelim. Bu maskemizde kivimizi bir mikser içerisine alarak veya bir kap içerisinde güzelce ezerek suyunu çıkarmakla başlıyoruz. Hazırladığımız kivi suyunun içerisine daha önceden ayarladığımız sargı bezlerinden alarak kivi suyuna batırıp ilgili yere kompres halinde uyguluyoruz. Kompres ne diye sorarsanız şayet, annelerimiz, ninelerimiz eskiden ateşimiz yükseldiğinde ıslak bir havluyu bastırıp çekerdi, kompres budur.

Son maskemize geçelim. Şayet cildinizde çok fazla yağ ya da sivilce mevcutsa bu maskenin tam size göre olduğunu söylemeliyiz. Kiviyi önceki tariflerimizde belirttiğimiz gibi benzer şekillerde suyunu çıkarıyoruz. Çıkardığımız kivi suyu içerisine bir miktar kadar kil atıyoruz. Miktarı nasıl ayarlayacağım diyorsanız şayet krem kıvamını tutturduğunuzda yeterli miktarı eklemiş olduğunuzu anlayabilirsiniz. Sulu bir hale geldiyse şayet yeterli miktarda kil ilave ederek kıvamı yakalayınız. Maskemizin içeriği hazır olduktan sonra cilde çok yavaş hareketler ile uyguluyoruz ve 15 dakika kadar bir süre ayaklarımızı uzatarak dinleniyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir