Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Güzellik - Bakım>>Kişinin Kendi Kanı İle Gençleşmesi (PRP)
Güzellik - BakımHastalıklarSağlık HaberleriTedaviler

Kişinin Kendi Kanı İle Gençleşmesi (PRP)

Kişinin Kendi Kanı İle Gençleşmesi (PRP)

Op. Dr. Metin Kerem; modern biyoteknolojinin yüz gençleştirme tedavilerine en son katkılarından birinin de “PRP” adı verilen uygulama olduğunu söylüyor. PRP’nin kişinin kendi kanından elde edilen bir büyüme faktörü kokteyli olduğunu, yoğun bir şekilde uygulandığında cildin yenilenmesini sağladığını, bunun yara iyileşmesinde görülen sürece benzediğini belirtiyor. İngilizce adının Platelet Rich Plasma olduğunu, isim olarak kısaltmasının (PRP) kullanıldığını, tamamen doğal olarak kişinin kendi kanından elde edildiği için herhangi bir yan etkinin söz konusu olmadığının altını çiziyor.

Op. Dr. Metin Kerem ameliyat gerektiren durumlarda cerrahi müdahalede bulunduklarını, gerekmeyen durumlarda ise ameliyatsız yöntemleri tercih ettiklerini belirtiyor. Güzel ve genç kalmak isteyen herkesin çocukluktan itibaren sağlıklı yaşaması, düzenli
spor yapması, dengeli beslenmesi gerektiğine dikkat çekiyor ve kırışıklıkların azaltılması için bol bol su içmelerini öneriyor.

Op. Dr. Metin Kerem Kimdir?

Op. Dr. Metin Kerem, 1977 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girerek 2001 yılında 6 yıllık tıp eğitimini tamamladı. 2002 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Plastik Cerrahi Kliniği’nde ihtisasa başladı. Aynı zamanda Ankara’da özel bir estetik cerrahi kliniğinde gönüllü cerrahi asistan olarak çalışmaya başladı. İhtisas süresince estetik, rekonstrüktif cerrahi ve el cerrahisi ile ilgili çok sayıda operasyon gerçekleştiren Dr. Kerem, Haziran 2007 itibariyle İhtisasını tamamlayarak 14. Dönem mecburi devlet hizmeti kurası ile Şırnak Devlet Hastanesi’ne atandı. Bu bölgeye ilk ayak basan estetik-plastik cerrahi uzmanı olduğundan bu kurumda plastik cerrahiye yönelik altyapıyı kurdu ve çok yoğun bir operasyon trafiği ile bölgede birikmiş olan vakaların büyük çoğunluğuna müdahale etti. Öte yandan uluslarararası bilimsel kariyerini de sürdüren Dr. Kerem, bu alandaki başarılarından sonra 2008 yılında European Board of Plastic Surgery (EBOPRAS) tarafından Avrupa Birliği estetik plastik cerrahi yeterliliğine layık görüldü. Mecburi hizmeti takiben yedek subay olarak başladığı askerlik hizmetini Girne Asker Hastanesi’nde tamamladı. Halen İstanbul-Etiler’deki kliniğinde özel kariyerini sürdürmekte olan Op.Dr. Metin Kerem’in 15 adet uluslararası bilimsel yayını ve çeşitli kongrelerde 19 adet sunumu mevcuttur. Dr. Metin Kerem, aynı zamanda Hollanda’da yer alan “Body Clinic De Ikenhof” adlı estetik kliniğine plastik cerrahi danışmanlığı yapmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir