Pazar, Nisan 18
Home>>Güzellik - Bakım>>Kırışıkları Gideren Doğal Maske Tarifleri
Güzellik - BakımMaskeler

Kırışıkları Gideren Doğal Maske Tarifleri

Kırışıkları Gideren Doğal Maske Tarifleri

Kırışıklıkların birçok sebebi vardır. Genetik olarak gelen özellikler, bulunduğunuz bölgenin iklimi, şehir şartları, stres, iş ve ev hayatı, bu etkenlerin hepsi birleştiğinde cildimizde kırışıklıklara neden olmaktadır. Bu sebeplerin hepsini en aza indirip öte yandan da doğal yollardan faydalanarak cildimizde oluşacak kırışıklıkları en az miktara indirebiliriz.

Kırışıklıkları Gideren Limonlu Maske Tarifi:

Malzemeler:

  • Bir fincan ılık su
  • Yarım kesilmiş taze limon
  • Küçük paket yaş maya
  • Buz
  • Gazlı bez

Maskenin Tarifi:

Maske uygulamamızı hazırlamak için öncelikle bir kap ayarlıyoruz. Su ile mayamızı kap içerisine alarak karıştırıyoruz. İçeriğimiz yoğunlaşmaya başladığında limon suyunu ilave edip krem kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam ediyoruz.

Maskenin Uygulaması:

Maske uygulamasına başlamadan önce gözenekleri derinlemesine açmak adına temizliyoruz. Maske içeriğimizi yüzümüze sürdükten sonra gazlı bez ile maskenin üzerine kapatıyoruz ve ortalama 20-25 dakika kadar beklemeye bırakıyoruz. Süre bitiminden sonra yüzümüzü güzelce yıkıyoruz. Son aşamada ise temizleme işlemi bittikten sonra buz ile birlikte yüzümüze masaj yaparak bakım işlemini tamamlıyoruz.

Kırışıklık Gideren Elmalı Maske Tarifi:

Uzun zamandır süregelen efsanevi durumlar var. Bu efsaneler süt banyosu ve elmadır. Bu iki etkenin cilde müthiş bir şekilde güzelleştirici etkisi olduğu bilinir. Bunun yanı sıra eski Türk filmlerinde de örnekleri mevcuttur. Değerli sanatçımız Gülşen BUBİKOĞLU, oynadığı bir sinema filminde çok fazla elma yediğini görürüz. Neden bu kadar çok elma yediği sorulduğunda ise elmanın cildi güzelleştirdiğini beyan eder. Bizlerde size bu efsane iki lezzeti bir araya getirerek kırışıklıkları gideren elmalı maske tarifi vereceğiz.

İlk olarak bir tencere çıkarıyoruz. Tencere içerisine bir kaşık kaymak ile bir kaşık suyu ilave edip kaynatma işlemine başlıyoruz. Gerekli kaynama bittikten sonra elmalarımızı ufak ufak olmak şartı ile rendeliyoruz ve tencere içerisine koyup karıştırmaya devam ediyoruz. Karışımımızı soğumaya bıraktıktan sonra cildimizi güzelce temizliyoruz. Soğumuş olan maskemizi temizlediğimiz yüzümüze uyguluyoruz ve 30 dakika kadar beklemeye bırakıyoruz. Tüm işlemlerimiz tamamlandıktan sonra cildimizi güzelce yıkıyoruz. Bu maske uygulamasını haftada 1 kez tekrar yaparak kırışıklara son vermiş oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir