Cumartesi, Kasım 27
Home>>Bilmeyen Kalmasın>>Kırık Flüoresan Ampuller Nasıl Temizlenmeli? Biliyor musunuz?
Bilmeyen KalmasınFaydalı BilgilerNasıl YapılırNe Nedir?

Kırık Flüoresan Ampuller Nasıl Temizlenmeli? Biliyor musunuz?

Kırık Flüoresan Ampuller Nasıl Temizlenmeli? Biliyor musunuz?

Çocuklarınızın ve evcil hayvanlarınızın sağlığı için kesinlikle size yardım etmelerine ve o ortamda dolaşmalarına izin vermeyin. Onlar için başka temiz alanlar yaratın.

2 Odada ısıtıcı ya da klima varsa öncelikle onları kapatın ve odada yer alan pencereleri en az 15 dakikalığına açık bırakın.

Cam ve metal parçaları toplayabilmek için bir kağıt veya kartın kullanın. Kırıkları mümkünse kapaklı bir plastik bir kutuya yavaşça koyun ve ağzının sıkıca kapatıldığından emin olun.

4 Daha küçük parçaları toplayabilmek için yapışkan bant kullanmalısınız. Yapışkan bantlarla topladığınız kırıkları bant ile beraber yine kapaklı kutuya koyun.

5 Kağıt ve yapışkan bant işin çoğunu yapsa da yüzeyin vakumlanması (elektrikli süpürge) lazım. Vakumlama işlemini kesinlikle bu adımlardan önce yapmamalısınız. Ardından elektrikli süpürgenizin temas edilen yerlerini mutlaka ıslak ya da kolonyalı mendil ile temizleyip onu da kutuya atın.

Kırılma giyim veya yatak takımları üzerinde gerçekleşmişse, malzeme sarılıp atılmalıdır. Yaşadığınız atık bertaraf etme yönetmelikleriyle kontrol edin. Bazı yerler, kırık flüoresan ampullerini diğer çöplerle birlikte atmanızı sağlarken, bazıları bu atık bertarafı için daha katı şartlara sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir