Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Faydalı Bilgiler>>Kimyasal Peeling İle Pırıl Pırıl Bir Cilt
Faydalı BilgilerGüzellik - BakımŞifalı Bitkiler

Kimyasal Peeling İle Pırıl Pırıl Bir Cilt

Kimyasal Peeling İle Pırıl Pırıl Bir Cilt

Bu aylarda cildiniz özellikle ışıldasın istiyorsanız kimyasal peeling yöntemini deneyin. Işıl ışıl taze bir ten için yeni yöntem..

Yaz gelmeden cildinizi yaza hazırlamak, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız kimyasal peeling sizin için iyi bir alternatif olabilir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Burçak Bozdemir Aral, parlak bir cilde kavuşmak için en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan kimyasal peeling hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Kimyasal peeling ne işe yarar?

Kimyasal peeling’in yüzdeki koyu renkli lekeler, güneşe ve yaşa bağlı oluşan deri değişiklikleri, akne izleri ve yüzeyel kırışıkların tedavisinde sıkça kullanılan bir yöntem olduğunu dile getiren Dr. Burçak Bozdemir Aral; “Kimyasal peeling yüzeysel tabakanın soyulmasını, alttan canlı ve sağlıklı derinin gelmesini sağlar. İşlem için çok sayıda kimyasal peeling maddesi kullanılır ancak en sık kullanılanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA) ve TCA denilen trikloroasetik asittir. Uygulamanın derinliğine bağlı olarak yüzeysel, orta ya da derin peeling olarak adlandırılır. En yaygın kullanılan ise yan etkisi en az olan yüzeysel peelingdir” açıklamasında bulundu.

Uygulanacak peeling tipini cildiniz belirler

Hastanın cilt yapısına göre, içeriği ve uygulama süresi hekim tarafından belirlenen asit solüsyonu hastane ortamında anestezisiz uygulanır. Deri, temizlendikten sonra tedavi alanına uygulama yapılır. İşlem sırasında hafif yanma ve batma görülebilir. Peeling tedavisi ortalama 1-2 hafta aralarla birkaç seans şeklinde yapılır. İstenilen sonuçları elde etmek için daha uzun seanslar gerekebilir. İşlem sonrası günlük yaşama hemen dönülebilir.

İşlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

  • Peeling işleminden sonra cildinizde hafif bir kırmızlık; işlemin yoğunluna göre hafif kabuklanmalar oluşabilir. Bunları kesinlikle soymayın.
  • Sadece hekiminizin önerdiği nemlendirici ürünleri kullanın.
  • Güneşten korunmaya dikkat edin.
  • İşlemden sonra ve seans aralarında yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullanın.

Bakımlı Olun Tırnaklarınızla Büyüleyin

Tırnak bakımı nasıl olmalıdır? Bir kadın tırnaklarıyla da çekici olup etkileyebilir. Tırnak bakımı ve güzelliği için ipuçları..

Vücudunuz en dikkat çeken bölgelerinden biride elleriniz ve tırnaklarınızdır.

Çatlamış, farklı boylarda kesilmiş tırnaklar sizi özensiz bir görünüme sokacaktır. Tırnak bakımı için kendi imkanlarınızlada kusursuz güzelliği elde edebilirsiniz.

Öncelikle tırnaklarınızda oje varsa nemlendirici özelliği olan bir asetonla temizleyin.

Tırnaklarınızı istediğiniz uzunlukta kesebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gerken şey aynı boylarda kesmeniz olacak. Çok kısa kestiğiniz tırnaklar size batma, takılma gibi gün içinde rahatsız edecek sorunlar çıkabilir.

Tırnak sağlığı açısından tırnaklarınızı törpülemek çok önemlidir.

Törpüleme işleminden sonra oje sürerek hem bakım yapmış hemde kötü etkenlerden tırnaklarınızı korumuş olursunuz.

Bir adet limonla ellerinizi ovaladığınızda tırnaklarınız parlak bir görünüme kavuşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir