Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Beslenme>>Ketojenik Diyet Gerçekten Hızlı Kilo Verdiriyor mu ?

Ketojenik Diyet nedir? Ketojenik Diyet Sağlıklı Kilo Verdiriyor mu ?

Gebze Özel Fitness Uzmanı Ömer Cüce anlatıyor. Diyetisyenler ne gibi yarar sağlıyor? 

Ketojenik diyet yada karbonhidrat kısıtlaması ve protein arttırımı ile sağlanan ağırlıklı olarak kaliteli doymuş yağ asitlerinin alınmasıyla yapılan bu diyet şeklinde vücudumuzda oluşan reaksiyonlara bir bakalım ; Öncelikli olarak ciddi karbonhidrat kısıtlamalarında vücudun su tutması azaldığı ve ödem atımı çoğaldığı için aslında diyetimize 1-0 önde başlamış oluyoruz. daha sonra alınan ciddi protein oranının yükseltilmesiyle vücut asidik bazda çalışmaya sevk edilmiş oluyor bu da bize yağ yakımının arttırılması anlamını taşıyor.Klasik bir diyet de zaten bu şekilde planlanır buraya kadar klasik bir diyet öncülerini taşımış oluyoruz.
Peki kaliteli yağların alımında neler oluyor ? İlk olarak vücutta bulunan kalıplaşmış kötü yağlar sertleşip ciddi yer kapladıgı için bu bölgelerin spor yoluyla hareketlendirilmesi bize sporsuz diyet diyetsiz spor olmaz sözünü yine anımsatmıyor değil.Burdan yola çıkarak avacado,badem,çörek otu vb. gibi kaliteli yağ barındıran besinlerden alınacak olan yağlar aslında çabuk olarak enerjiye dönüşebildiği için bize ekstra bir güç ve vücut metabolizma hızı sağlıyor.İşin güzel tarafı enerji olarak kullanılan bu yağ asitleri vücudumuzda bulunan kötü yağ asitlerinin parçalanmasında ciddi etki sağlıyor.Burada odaklanılması gereken durum ağırlıklı olarak şu olmalıdır.

Ketojenik Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Ketojenik Diyet Listesi Fitness Uzmanı Ömer Cüce Tarafından Verilecektir. Sağlıklı Hızlı Kilo Vermenin sırlarını doğru şekilde öğrenin!


Aldığımız bu kaliteli yağlarda ciddi bir kalori oluşturduğu için alınan miktarların kişinin genetik yapısı ,kan değerleri,yaş,cinsiyet,hormonal yapıya göre alınmasıdır.Diyet yapalım derken gereksiz fazla kalori alıp eğer birde spor yapmazsak bunu gün içerisinde enerjiye dönüştürmemiz zor olacaktır.Doğal akış bunu gerektirir.Sonuç olarak bu diyet şekli spor ve aktif yaşam ile birlikte uygulandığında ciddi olumlu sonuçlar vermektedir.Bunun örnekleri çoktur tarafımızca da uygulanan danışmanlarımız mevcuttur ve çok olumlu sonuçlar alındığı aşikardır.
Siz yeni bir diyet yeni bir yaşam tarzına girdiğinizde bunu sıfırdan yeni bir başlangıç olarak almalı ve sonuçlarını adım adım takip etmelisiniz.Unutmayın gerçek ölçü ne bir tartı da ne basen ,yada karın ölçülerinde değildir gerçek ölçü aynalardadır.

Sporla kalın ,Sağlıklı beslenmeyle kalın ,Mutlu kalın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir